Trzy kolory, jeden cykl

Trzy kolory, jeden cykl
W oparciu o nową serię maszyn HM z hydraulicznym układem zamykania Battenfeld zaprezentował wtryskarkę do wtrysku trzy kolorowego. Na maszynie tej zaprezentowano produkcję gąski zabawki dla firmy Playmobil.

Gąska, zabawka wykonana w technice wtrysku trzykolorowegoDla firmy Playmobil w Niemczech Battenfeld dostarczył kilka maszyn przeznaczonych do produkcji zabawek w technice wtrysku wielokolorowego. Jedna z dostarczonych klientowi maszyn była wtryskarką serii HM w konfiguracji przeznaczonej do wtrysku trzech tworzyw.


Zastosowanie maszyn wielokolorowych w produkcji zabawek pozwoliło na uzyskanie znaczących oszczędności w kosztach ich produkcji a także podniosło jakość wykonywanych wyrobów. Prezentowana gąska wykonana została w formie wyposażonej w trzy stanowiskową płytę obrotową. Dla tej konstrukcji formy dostosowano konfigurację agregatów wtryskowych. W fazie projektowania produkcji rozważano możliwość umiejscowienia drugiego agregatu w pozycji L zamiast przyjętego rozwiązania V wybrano prezentowaną konfigurację, z uwagi na łatwiejszy dostęp do maszyny i mniejszą powierzchnię ustawczą.
Seria maszyn hydraulicznych HM odznacza się bardzo małymi gabarytami oraz możliwością zastosowania form wtryskowych o dużych wymiarach.

Wtryskarka HM<br />
1000/210H/210V/130 S dla wtrysku trzech tworzyw
Wtryskarka HM 1000/210H/210V/130 S dla wtrysku trzech tworzyw

Wtryskarki te posiadają płyty mocujące w kształcie prostokąta, o zwiększonym prześwicie między kolumnami. Dzięki zastosowaniu pomp hydraulicznych DFEE uzyskano wysoką precyzja działania, przy obniżeniu zużycia energii.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna