Universal Robots partnerem platformy RBTX

Universal Robots partnerem…

Roboty od dawna są niezbędne w branży. Jednak w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa często stają przed pytaniem: jak zautomatyzować procesy w sposób opłacalny i przy niewielkim wysiłku? Od 2019 platforma igus RBTX, która łączy dostawców i użytkowników robotyki, oferuje proste i niedrogie rozwiązania. Obecnie, RBTX współpracuje również z Universal Robots - jednym ze światowych liderów rynku lekkich robotów przemysłowych i współpracujących.

- Elastyczne rozwiązania automatyzacji i szybka integracja oraz intuicyjna obsługa - platforma RBTX i wiodący producent cobotów Universal Robots dążą do tego celu, dzięki swojej ofercie dla robotyki. Aby efektywnie wykorzystać synergię, obie firmy ogłosiły rozpoczęcie współpracy w ramach oferty RBTX firmy igus, specjalizującej się w tworzywach sztucznych. Poprzez RBTX.com, platforma współpracuje obecnie z 70 firmami, które oferują swoje roboty, systemy chwytające, technologię kamer, przenośniki taśmowe, oprogramowanie i usługi na platformie online. Zaleta: RBTX zapewnia gwarancję kompatybilności dla całej gamy oprogramowania i sprzętu, dzięki czemu użytkownicy zawsze mogą być pewni, że wszystkie komponenty współpracują ze sobą. „Dzięki Universal Robots zyskaliśmy kolejnego znanego partnera, dzięki któremu możemy po raz pierwszy rozszerzyć asortyment produktów na RBTX.com o coboty, oprócz własnego robota Rebel firmy igus - mówi Alexander Mühlens, kierownik działu Technologii Automatyzacji i Robotyki w firmie igus.

- Universal Robots jest nie tylko pionierem w dziedzinie cobotów, ale także stanowi przełom w zakresie intuicyjnego programowania robotów. To doskonale wpisuje się w koncepcję naszej platformy rozwiązań z zakresu Ekonomicznej automatyzacji, które można wdrożyć szybko i łatwo nawet bez wcześniejszej wiedzy. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pozyskać Universal Robots jako partnera - dodaje. Na platformie dostępnych jest już wiele akcesoriów, takich jak siódma oś robota firmy igus, którą można łączyć z cobotami UR.

Wspólne pokonywanie przeszkód

- Universal Robots oferuje łatwe do zintegrowania rozwiązania automatyzacji, które umożliwiają klientom wzmocnienie ich konkurencyjności i osiągnięcie szybkiego zwrotu z inwestycji - to bardzo pasuje do podejścia RBTX - mówi Andrea Alboni, dyrektor generalny na Europę Zachodnią w Universal Robots.

Alexander Mühlens dodaje: - Jako otwarta platforma zawsze jesteśmy zainteresowani nowymi partnerami, ponieważ dzięki temu możemy ostatecznie oferować jeszcze bardziej indywidualne rozwiązania. W końcu dążymy do wspólnego celu - aby automatyzacja była tak dostępna, jak to tylko możliwe. Zgodnie z zasadą „zbuduj lub kup” zainteresowane strony mogą znaleźć na RBTX gotowy system robotyki w stałej cenie lub złożyć poszczególne komponenty, by zrealizować własne rozwiązanie. Platforma oferuje również dostęp do RBTXpert w dowolnym momencie - zdalnej usługi integratora rozwiązań automatyzacji w stałej cenie. RBTXpert wspólnie z klientem sprawdza wykonalność planowanego zastosowania na czacie wideo (pierwsza godzina gratis) i pokazuje zalety różnych kinematyk. Po konsultacji klient otrzymuje ofertę ze stałą ceną - zawsze z nastawieniem na znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania. RBTXpert pomaga również w uruchomieniu. Na RBTX.com każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązanie automatyzacji dla swojej aplikacji w ramach swojego budżetu - nawet bez doświadczenia w automatyzacji lub wiedzy programistycznej. Dzięki stale rozwijającej się sieci partnerskiej, RBTX oferuje klientom coraz większy zakres rozwiązań z zakresu Ekonomicznej automatyzacji - ze wspólnym celem, jakim jest dalsze zmniejszanie przeszkód w automatyzacji.

pm5622-1