Velteko wprowadza nowe rozwiązania na rynku opakowaniowym

Velteko wprowadza nowe rozwiązania na rynku opakowaniowym
Firma Velteko wprowadziła właśnie na rynek opakowaniowy dwie interesujące nowości. Pierwsza to pionową maszyna pakująca HSV81 z pochylonym zespołem formującym. Druga innowacja to system redukujący obecność powietrza w opakowaniu.

Urządzenie HSV81 powstało z myślą o tych odbiorcach, którzy chcą w jak najbardziej dogodny sposób pakować delikatne i kruche produkty na pionowych maszynach pakujących. Tę czynność ma im ułatwić nowa maszyna i jej nowoczesna konstrukcja. Mowa tu przede wszystkim o pochylonej względem pionowej osi tubie dozującej.

Wprowadzone tu przechylenie tuby dozującej zostało rozwiązane poprzez wstawienie odpowiedniego modułu pomiędzy ramę maszyny, a jej przednią płytę, gdzie umieszczone są pracujące mechanizmy. Taka opcja zapewnia maksymalną elastyczność przy wyborze konstrukcji, ponieważ układ pochylający tubus może zostać zamontowany nawet w terminie późniejszym na maszynie już użytkowanej.

Nachylenie tuby dozującej spowalnia szybkość opadania pakowanego produktu, a to redukuje procent zniszczonych kruchych produktów. Rozwiązanie to znacznie rozszerza zakres zastosowania tego typu maszyn do pakowania produktów, które ze względu na swoją kruchość powinny być pakowane przy użyciu innych, mniej efektywnych technologii pakowania.

Nowa maszyna HSV81 firmy Velteko

Druga nowość Velteko to oprzyrządowanie, które zmniejsza obecność powietrza w opakowaniu i jednocześnie zapewnia hermetyczne opakowanie.

Bez używania tego urządzenia w opakowaniu zawsze pozostaje pewna objętość powietrza, która nie może być z niego mechanicznie wyciśnięta. W takim przypadku, jeżeli gotowe opakowanie jest położone np. na palecie, to materiał opakowaniowy w górnej części nie styka się bezpośrednio z produktem, ale jest unoszony wypełniającym opakowanie powietrzem.

Taki stan powoduje dwa główne problemy. Po pierwsze obecność powietrza utrudnia stabilne ułożenie opakowań na palecie. Po drugie natomiast ułożone na palecie opakowania naciskają na opakowania leżące w niższych warstwach. Efekt tego jest taki, że poprzez wzrost ciśnienia w opakowaniu może nastąpić ich uszkodzenie.

Zwykle ten problem rozwiązywany jest poprzez perforację folii, która pozwala powietrzu na wyjście z opakowania, ale nie jest to rozwiązanie, które wypełnia wymóg hermetyczności. Dopiero nowe oprzyrządowanie Velteko wychodzi tym wyzwaniom naprzeciw.

Czytaj więcej: Maszyny 480 Opakowania 1103

brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.

Polska