Volkswagen zaczyna pracę na maszynie IntElect firmy Sumitomo (SHI) Demag

Volkswagen zaczyna pracę na…
Niedawno firma Volkswagen AG wprowadziła do swojego zakładu w Braunschweig pierwszą w pełni elektryczną maszynę IntElect 220-1100 firmy Sumitomo (SHI) Demag GmbH, Schwaig. Wtryskarka produkuje obudowy do włączników świateł dla samochodów Golf VII. Dzięki zmniejszonemu zapotrzebowaniu na energię, nowa maszyna świetnie wpisuje się w koncepcję "Think Blue. Factory", która polega na realizowaniu programu oszczędzania energii w zakładach Volkswagena. Podczas produkcji precyzyjnych elementów konstrukcyjnych wtryskarka IntElect zapewnia dodatkowo krótszy czas cyklu i mniejszą ilość braków.

Istotną zaletą maszyn IntElect (w porównaniu do maszyn hydraulicznych) jest mniejsze zużycie energii przez innowacyjne napędy bezpośrednie podczas procesów plastyfikacji i wtryskiwania, a także podczas ruchów otwierania i zamykania formy. Dodatkowo energia hamowania każdej osi głównej jest przejściowo magazynowana na potrzeby innych osi. W ten sposób maszyny IntElect oszczędzają do 85% więcej energii w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Ponieważ napędy bezpośrednie przekształcają mniejszą ilość energii w ciepło niż napędy hydrauliczne, występuje tym samym mniejsze zapotrzebowanie na moc chłodniczą w porównaniu z maszynami konwencjonalnymi.

Wydajność energetyczna zyskuje na znaczeniu

- Wydajność energetyczna pełni coraz większą rolę w naszych procesach produkcyjnych. W pełni elektryczna wtryskarka IntElect firmy Sumitomo (SHI) Demag zdecydowanie przyczynia się do jej poprawy - wyjaśnia Marco Heinemann, który w zakładzie w Braunschweig odpowiedzialny jest za zarządzanie projektami. Jens Pedersen, pracownik zakładu VW, dodaje: - Dzięki zastosowaniu maszyny IntElect możemy poprawić czas cyklu aż o 15% w porównaniu do maszyny hydraulicznej. Jednocześnie jesteśmy w stanie zmniejszyć ilość braków dzięki zwiększonej precyzji i powtarzalności. Karsten Goebel, który również pracuje w zakładzie w Braunschweig, dodaje, iż na uwagę zasługuje także spokojny bieg maszyny, porównywalny z maszyną hydrauliczną.

Czytaj więcej: Wtryskarki 547

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Iebm
Iebm

Wysłany: 2013-02-20 17:32:49

Wszystko ok . Tylko z artykułu nie wynika , dlaczego cykle były krótsze i odpadów było mniej ( od czego ? Od wtrysku na maszynie hydraulicznej ? Elektrycznej innej firmy ? Dlaczego , skoro czas cyklu zależy przede wszystkim od technologii wtrysku ?