W firmie Podanfol dużo się dzieje

W firmie Podanfol dużo się dzieje
Ostatnie tygodnie były dla firmy Podanfol niezwykle obfite w wydarzenia. Kilkanaście dni temu wzbogaciła się ona o nową maszynę drukująca. Oprócz tego świętowała ćwierćwiecze istnienia. W dodatku na początku roku otrzymała prestiżową nagrodę Gazele Biznesu 2006 oraz wybudowała nową halę produkcyjną.

Podanfol, to producent opakowań dla przemysłu spożywczego. Firma mająca swoją siedzibę w Chodzieży, powstała w 1982 r. i jako pierwsza w Polsce zajęła się wyrobem sztucznych opakowań - osłonek do wędlin i serów.

Obecnie zaopatruje zakłady mięsne na terenie całego kraju. Ponadto jej produkty są eksportowane do wielu krajów z całego świata, głównie Europy, ale również Ameryki Płn. i Afryki.

Podanfol specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań - osłonek termokurczliwych, barierowych termokurczliwych oraz poliamidowych nietermokurczliwych.

Jego największą specjalnością są osłonki termokurczliwe Magnum. Są to opakowania jednowarstwowe produkowane przez wytłaczanie. Ich produkcja polega na zastosowaniu znanych na świecie technologii oraz wysokiej czystości granulatów tworzyw sztucznych posiadających atesty UE odnośnie stosowania przy produkcji opakowań spożywczych.

Główne zalety Magnum, to wysoki 15 proc. obkurcz wzdłuż i wszerz podczas procesu parzenia wędlin, a także gładki wygląd bez zmarszczek. Wyroby w opakowaniu Magnum zachowują ładny wygląd w warunkach chłodniczych nawet przez cztery tygodnie. Co ważne osłonki mają dużą wytrzymałość mechaniczną - nie rozciągają się i nie deformują pod ciężarem farszu oraz ciśnieniem w czasie obróbki termicznej.


Jeśli chodzi o sposób ich pakowania, to są nawijane na tekturowe rolki o średnicy wewnętrznej 152 mm. Rolka zawiera 750 lub 1000 metrów osłonki. Końcówka opakowania zaklejona jest etykietą informacyjną. Kopia etykiety wklejona jest do wewnątrz tulei papierowej. Osłonki pakowane są w worki i wkładane do kartonów. Na każdy karton przyklejona jest etykieta zbiorcza. W przypadku dostaw całopaletowych kartony układane są na paletach i owijane folią stretch.