We Wrześni powstaje folia opakowaniowa

We Wrześni powstaje folia opakowaniowa
Zaczęła działać fabryka firmy Uflex. Produkuje folię opakowaniową.

Przygotowania do uruchomienia zakładu koncernu Uflex, który wywodzi się z Indii, ruszyły kilkanaście miesięcy temu. Teraz dobiegły końca i polska spółka zależna Flex Film Europa może we Wrześni produkować folię opakowaniową dla całego kontynentu na jednej z największych tego typu instalacji na świecie. Linia ma 8,7 metrów długości i jest w stanie wytwarzać nawet 500 metrów dwuosiowo orientowanej folii poliestrowej na minutę. W ciągu roku produkcja będzie jednak wynosić 36 tys. ton. W dodatku metalizowaniu ma być poddane 6 tys. ton folii.

Koszt inwestycji wyniósł 90 mln dolarów. Polska fabryka to pierwsza inwestycja firmy Uflex na terenie Europy. Wcześniej budowali przedsiębiorstwa w Indiach, Egipcie i Meksyku.

We Wrześni będzie produkowana folia z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego. Jest to półprodukt, który kupują drukarnie fleksograficzne wyspecjalizowane w malowaniu i zabarwianiu folii. W naszym kraju jest ich ok. 90. Przykładowe zastosowania takiej folii to m.in. opakowania do chipsów, kawy, herbaty.

W pierwszym etapie w hinduskiej fabryce docelowo pracę znajdzie 150 osób. Inwestycja ma być kontynuowana w 2014 r. Wtedy Uflex zamierza wydać w Wielkopolsce kolejne 90 mln dolarów i wybudować następną halę produkcyjną.Czytaj więcej: Folia 292 Opakowania 1103