Weima dostarcza kruszarki wysokiej jakości

Weima dostarcza kruszarki wysokiej jakości
Tornado 10, to nowa i pierwsza w naszym kraju wyspecjalizowana kruszarka do folii. Maszyna oferowana jest przez firmę Weima.

Nowoczesna seria kruszarek Tornado w charakterystycznym pomarańczowym kolorze powstała specjalnie po to, by w jak najlepszy sposób móc rozdrabniać folie, włókna, papiery, odpady elektroniczne oraz szereg niewielkich materiałów stosowanych w procesie recyklingu. Urządzenia z tej rodziny były już prezentowane zarówno na najważniejszych targach branżowych w Polsce, jak również zostały też z powodzeniem zainstalowane u odbiorców. Jesienią ub. roku Weima gościła m.in na targach Poleko 2007 w Poznaniu, gdzie także można było zapoznac się z jej ofertą.

To co najbardziej wyróżnia serię i model Tornado 10 to posiadanie specjalnie chronionego popychacza Wing-Ram, zapewniającego skuteczny proces rozdrabniania i doskonale nadającego się do lekkich materiałów. Co ważne popychacz gwarantuje permanentny dopych materiału do noży na rotorze.

Urządzenie jest ponadto wyposażone w szereg rozwiązań, takich jak choćby hydraulicznie podnoszony kosz sita ze zintegrowanym sitem. Dysponuje też technologią V-Rotor i Super-Cut, które zapewniają wyższą wydajność procesu działania.

Rotor cechuje się wklęsłymi nożami, które mogą być czterokrotnie przekręcane, co zapewnia ich długą żywotność. Natomiast system Super-Cut, oznaczający redukcję szczeliny międzynożowej, wyróżnia się precyzyjną regulacją przestrzeni tnącej możliwej do osiągnięcia za sprawą regulacji noża kontrującego przy pomocy specjalnych śrub. Dzięki temu jest on cięty, a nie łamany, rozbijany lub rozkruszany.

Weima na targach Poleko 2007

Jak podkreślają przedstawiciele firmy Weima kruszarki Tornado są dobrym uzupełnieniem dla starszej serii maszyn Weimy - kruszarek WLK, które pracują m.in. w firmach we Włocławku, Łowiczu, Dobrzycy na Pomorzu, podwarszawskim Brwinowie, tyskiej firmie Prodrex.

Jeśli chodzi o serię kruszarek WLK firmy Weima, to jednym z najnowszych osiągnięć w tym zakresie jest nowa jednowałowa maszyna przeznaczona do rozdrabniania nieporęcznych plastikowych pojemników oraz cienkościennych beczek, bębnów. Wyróżnia się kompaktową konstrukcją, która zawiera odnowiony popychacz.

Zaletę popychacza jest umożliwienie rozdrabniania dużych materiałów i to bez konieczności dokonywania wcześniejszego cięcia.

Jest też wyposażona w kosz zasypowy, który otwiera się nad rotorem. Wszystkie elementy są wkładane dokładnie do kosza maszyny. Po wykonaniu tej czynności jeden z dwóch popychaczy sprawdza, czy cały rozdrabniany materiał znajduje się na dnie kosza. Ubija też materiał na rotorze równolegle z górnym kierunkiem suwu upychanego materiału.

Obydwa popychacze są kontrolowane przez specjalny system, regulujący dopychanie materiału do rotora. Gdy materiał jest wystarczająco rozdrobniony, przejdzie przez sito zamontowane pod rotorem. W tym momencie materiał może być granulowany.

Szerokość pracującej WLK 12 to1200 mm. Jak zapewnia producent, maszyna tych rozmiarów jest w stanie poradzić sobie hurtowo z pojemnikami i innymi dużymi elementami w rozmiarze do 1m x 1m x 1m.

Niemiecka firma Weima, to przedsiębiorstwo z ponad 20 - letnim doświadczeniem. Posiada w Polsce Biuro Informacyjno-Handlowe. Oferuje maszyny do recyklingu tworzyw, rozdrabniania drewna oraz produkcji paliw alternatywnych.

Czytaj więcej: Recykling 416 Maszyny 478Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże