Więcej instalacji PET w Europie Wschodniej

Więcej instalacji PET w Europie Wschodniej
Firma Zimmer AG wygrała kontrakt na budowę na Litwie instalacji do produkcji granulatu do butelek PET.

Zakład powstanie w Kłajpedzie i będzie składał się z instalacji ciągłej czteronaczyniowej polikondensacji oraz linii SSP (solid state polycondensation). Obie linie będą posiadały wydajność 154 000 ton rocznie. Klient Austrian Petrochemical Holding GmbH z Wiednia jest międzynarodową grupą inwestycyjną. Całkowita wartość inwestycji wynosi około 65 milionów Euro i weszła w życie 18 marca 2004 roku. Uruchomienie instalacji jest planowane na drugą połowę 2005 roku.

To już druga linia poliestru jaka powstaje w Kłajpedzie dla Petrochemical Holding GmbH. Pierwsza o wydajności 154 000 ton rocznie została zamówiona w listopadzie 2003 roku i rozpocznie pracę w pierwszej połowie roku 2005.

Dzięki obu tym instalacjom o całkowitej rocznej wydajności 310 000 ton Petrochemical Holding GmbH stanie się jednym z największych producentów polimery butelkowego PET we Europie Wschodniej.

Dodatkowo 16 marca 2004 Petrochemical Holding GmbH i Zimmer AG podpisały list intencyjny o budowie trzeciej instalacji w tym samym regionie.

Pierwsza z instalacji wybudowanych we Europie Wschodniej przez firmę Zimmer została niedawno uruchomiona w Rosji. Ma wydajność 55 000 ton PET rocznie.


Kompleks PET wybudowany przez Zimmer AG w Arabii Saudyjskiej.