Wiosna 2022 pod znakiem Plastpol

Wiosna 2022 pod znakiem Plastpol

Targi Plastpol - najważniejsza polska impreza wystawiennicza branży przetwórstwa tworzyw sztucznych powraca w tradycyjnym, majowym terminie do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.

Tworzywa sztuczne okazały się być cichym bohaterem pandemii. Jeszcze w 2019 roku przewidywano, że ludzkość przerzuci się na produkty stworzone z papieru, szkła i tekstyliów. Tymczasem obecnie dla wszystkich oczywistym jest, że tworzywa sztuczne są jedynym materiałem nadającym się do tworzenia na masową skalę tanich, lekkich i co najważniejsze sterylnych opakowań i produktów pierwszej potrzeby. To w jednoznaczny sposób wpłynęło między innymi na zmianę postrzegania plastiku przez opinię publiczną.

Kieleckie Targi Plastpol już od ćwierć wieku są centralnym punktem spotkań biznesu i dialogu krajowych i światowych koncernów sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie Środkowo-Wschodniej. W halach Targów Kielce zaprezentowane zostaną najnowsze maszyny i rozwiązania techniczne wiodących koncernów branżowych. Wiele z nich do dnia targów trzymane jest w ścisłej tajemnicy handlowej. Wystawią się firmy z Europy, m. in. z Portugalii, Niemiec czy Szwajcarii, ale też potentaci spoza starego kontynentu, w tym z Kataru i Iranu.

plastpol-1-1


Plastpol to nie tylko maszyny i oferty zakupowe, ale także spotkania, seminaria, kursy, a co za tym idzie możliwość spotkania się twarzą w twarz i wymiana doświadczeń na polu biznesowym i zawodowym z ekspertami z całego świata. Również i w tym roku na uczestników czekają seminaria branżowe podejmujące temat rozwoju technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz spotkania biznesowe, w tym rozpoczynająca wystawę, coroczna konferencja prasowa przygotowana przez Plastics Europe Polska. Przy okazji targów organizatorzy przygotowali także serie szkoleń i prezentacji podejmujących szeroko pojętą tematykę branży tworzyw sztucznych.

W tym roku wystawie towarzyszyć będzie Omniplast - konkurs popularyzujący wiedzę dotyczącą tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Jest on skierowany do wszystkich firm będących wystawcami tegorocznej edycji targów Plastpol, które odbęda się w dniach 24 - 27 maja 2022 r. Trzej najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł.

Przy okazji tegorocznej edycji rozdane zostaną też Medale Targów Kielce. Jury składające się ze specjalistów i znawców branży wybierze najlepszy produkt, ale nagrody i wyróżnienia przyznane zostaną także za najlepsze stoisko i sposób prezentacji. Wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali Platinum Plast.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.plastpol.com

plastpol-3
BIZNES PLUS
••

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska

Reportaże

Forum