Włoscy partnerzy firmy Ana Biuro Handlowe na targach K

Z kolei jednostka zamykająca tych wtryskarek skonstruowana jest z nieruchomej płyty, ruchomej płyty oraz trzeciej płyty, wspierającej zmienniki. Forma montowana jest pomiędzy nieruchomą, a ruchomą płytą. Trzecia płyta posiada funkcję regulacji grubości formy, lecz jej zasadniczą rolą - przy formach o dużym ciężarze - jest podpieranie końców cięgien.

W Düsseldorfie Italtech będzie obecny w hali 13 na stoisku A12.

Z kolei w hali 15 na stoisku B61 spotkać będzie można innego partnera firmy ANA Biuro Handlowe. Tym razem będzie to włoska spółka Presma. Z okazji targów K przygotował on nowość. Pokaże obrotową, w pełni elektryczną maszynę ROTO T 2/48E przeznaczoną do produkcji korków ze spienionych materiałów termoplastycznych. Maszyna ROTO T 2/48E produkuje dwa korki na każdy wtrysk - standardowe cylindryczne lub korki w kształcie litery „T”, w dwóch kolorach lub z dwóch różnych materiałów.

Czas cyklu wynosi od 1,8 do 2,2 sekundy, tak więc wydajność maszyny sięga od 3 do 4 tys. korków na godzinę. To bardzo dobry rezultat. Czas fazy wtrysku został skrócony dzięki zastosowaniu akumulatorowa ciśnienia zamontowanego w ramie maszyny. Uchwyty do form wyposażone są w obieg chłodzący, a stół obrotowy znajduje się w klimatyzowanej, szczelnej obudowie.

urządzenia firmy Presma


Maszyna może produkować dwukolorowe korki w automatycznym cyklu dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń przenoszących artykuły pomiędzy stacjami oraz podawać drewniane lub plastikowe wkładki do produkcji korków „T” z usztywnioną główką.

Roto będzie zaledwie jedną z trzech nowości firmy Presma. Druga to nowa wersja maszyny typu „Co-Injection” wyposażona w jedną stację oraz podwójne zamknięcie kolanowe. W urządzeniu zastosowano jednostkę wtryskową z dwoma ślimakami i systemem „transfer”. Siła zamknięcia wynosi w tym przypadku 2 tys. kN. Trzecia nowość, to natomiast Modulo 2/100. Jest to dwustacyjna wtryskarka z pionowym zamknięciem, które odbywa się za pomocą hydraulicznych cylindrów. Każdy z nich dysponuje siłą zamknięcia 1000 kN. W trakcie targowych prezentacji maszyna zostanie wyposażona w zestaw form do produkcji dwukolorowych rączek w pełnym automatycznym cyklu.


brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska