Włoska firma Gidue oraz Rotary Die coraz mocniejsze na polskim rynku

Włoska firma Gidue oraz Rotary Die coraz mocniejsze na polskim rynku
Na rynku polskim coraz lepiej radzi sobie włoski producent maszyn fleksograficznych i offsetowych, firma Gidue. W naszym kraju działa ona za sprawą swojego przedstawiciela spółki Rotary Die. Wzajemna współpraca poskutkowała już zainstalowaniem w Polsce 19 maszyn, których odbiorcami są czołowe przedsiębiorstwa m.in. z branży opakowaniowej.

Włosi są aktywni na naszym rynku już od 2003 r., jednak dopiero w ubiegłych dwunastu miesiącach przeprowadzili wielką ofensywę. W 2007 r. za sprawą Rotary Die, spółki kierowanej przez Leszka Trzaskowskiego, znaleźli odbiorców dla dziewięciu maszyn.

Dla przykładu jedną z firm, które korzystają z urządzeń Gidue jest firma Masterpress. Specjalizuje się ona w produkcji etykiet i opakowań z materiałów samoprzylepnych, folii, laminatów i tektury litej z wykorzystaniem technologii druku flexo oraz offsetowego. Co ciekawe jest pierwszą firmą w naszym kraju, która wdrożyła technologię produkcji opakowań typu shrink-sleeve, czyli rękawów z folii termokurczliwej. Tego typu opakowania otwierają zupełnie nowe możliwości w zakresie ekspozycji produktów.

Leszek Trzaskowski, Rotary Die

Firma posiada na wyposażeniu siedem urządzeń Gidue. Urządzenia fleksograficzne stosowane przez firmę Masterpress umożliwiają zrealizowanie nadruków w 10 kolorach.

Inną z firm, które w ubiegłym roku zdecydowały się na współpracę z Rotary Die jest Drukarnia Offsetowa Małysz. Nabyła ona maszynę fleksograficzną E- Combat 370, która umożliwia wykonanie nadruku w ośmiu kolorach farbami UV. O jakości E - Combat 370 świadczy m.in. fakt, że firma Rotary Die otrzymała za nią Złoty Medal ubiegłorocznych Targów Poligrafia.

To co cechuje wszystkie maszyny Gidue, to fakt, że nadają się one do prowadzenia operacji drukowania na papierze, kartonie, materiałach samoprzylepnych oraz folii i laminatach. Można je rozbudować do 10 kolorów. Mogą być wyposażone w sitodruk, laminowanie, a także tłoczenie folii na zimno i na gorąco.