Wtryskarka Roboshot - stabilna platforma produkcyjna na miarę nadchodzących wyzwań

Technologia ponad wszystko

Samo pojawienie się nowego materiału na rynku nie wystarcza, żeby mógł się rozwinąć cały przemysł na nim oparty. Do obróbki każdego surowca potrzebne są odpowiednie maszyny i zazwyczaj zupełnie nowa technologia produkcji. To wielka szansa dla firm innowacyjnych, które potrafią dostrzec zmieniające się potrzeby i są gotowe tworzyć nowe rozwiązania, ponosząc wysokie nakłady. Takie wyzwanie podjęła japońska firma FANUC, która w 1984 r. zaprezentowała swoją pierwszą, całkowicie elektryczną wtryskarkę do tworzyw sztucznych - FANUC AUTOSHOT. Urządzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem rynku, co skłoniło producenta do dalszych prac w zakresie rozwijania działu wtryskarek elektrycznych, a w efekcie także do ukierunkowania rozwoju całego sektora produkcji tworzyw sztucznych na świecie.

Dziś japoński pionier technologii CNC, a także lider w dziedzinie robotyki przemysłowej, oferuje najnowocześniejsze wtryskarki elektryczne pod nazwą FANUC ROBOSHOT, które bazują na zaawansowanych technologicznie napędach i sterowaniach własnej marki. Dzięki tym rozwiązaniom FANUC ROBOSHOT charakteryzuje się niedoścignioną precyzją, stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wysokich wymagań dotyczących czystości produkcji. FANUC oferuje 9 modeli wtryskarek zróżnicowanych pod względem siły zwarcia od 15 do 350 ton. W ciągu każdego miesiąca japońskie fabryki FANUC opuszcza 500 maszyn ROBOSHOT.

FANUC ROBOSHOT, podobnie jak wszystkie pozostałe produkty koncernu, nie tylko spełnia najwyższe normy środowiskowe i wymagania w zakresie higieny i bezpieczeństwa pracy, ale przede wszystkim gwarantuje niespotykanie wysokie parametry produkcji przy bardzo krótkim cyklu produkcyjnym. Bardzo istotnym jest fakt, że wtryskarka ROBOSHOT gwarantuje swoim użytkownikom najniższe na świecie zapotrzebowania na energię, kształtujące się na poziomie nawet o 50–70 proc. niższym w porównaniu z wtryskarką hydrauliczną i o ok. 20 proc. w porównaniu z maszynami hybrydowymi (hydrauliczno-elektrycznymi) czy konkurencyjnymi wtryskarkami elektrycznymi. Filozofia tworzenia produktów FANUC, sprowadzająca się do trzech słów - RELIABLE, PREDICTABLE i EASY TO REPAIR, w przypadku wtryskarek powoduje, że ROBOSHOT gwarantuje ciągłość produkcji, stabilną, w 100 proc. powtarzalną, najwyższą jakość wykonania detalu, niskie koszty eksploatacji oraz niespotykaną do tej pory energooszczędność. Jeśli do tych atutów dodamy jeszcze możliwość produkcji najbardziej skomplikowanych elementów np. technicznych czy szczególnie wymagających mikrodetali, a także fakt, że wtryskarki ROBOSHOT są oferowane wraz z funkcjonalnymi pakietami automatyzacji, to otrzymujemy produkt w pełni zaspokajający aktualne potrzeby rynku.

FANUC


Wyjątkowa prezentacja precyzji i powtarzalności wtryskarek FANUC ROBOSHOT

Podczas zbliżających się XX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, firma FANUC zaprezentuje unikalny system produkcyjny pracujący w oparciu o precyzyjną i energooszczędną wtryskarkę elektryczną FANUC ROBOSHOT Alpha-S100iA oraz 6-osiowego robota LR-Mate. Maszyny zostaną zintegrowane w celu realizacji procesu wtryskiwania elementu technicznego, wymagającego zachowania najwyższego poziomu precyzji wykonania. Parametry produkcji detalu będą na bieżąco monitorowane poprzez oprogramowanie wtryskarki oraz wyświetlanie ich bieżących wartości na linii trendu. Dzięki temu będzie możliwość kontrolowania stabilności parametrów, takich jak np. poduszka resztkowa, backflow etc. Ostatecznym  potwierdzeniem i weryfikacją dokładności produkcji będzie kontrola wagi każdego detalu bezpośrednio po jego wyprodukowaniu. Odwiedzający wystawę będą mieli możliwość przyjrzenia się także efektom działania autorskich funkcji FANUC takich jak: AI Mould Protection, AI Ejector Protection, Precise Metering 2&3, Backflow Monitor, które w bezpośredni sposób decydują o jakości wytwarzanych produktów, a także płynności i bezpieczeństwie całego procesu wtrysku. Robot LR-Mate będzie zamontowany na wtryskarce i jego zadaniem będzie kompleksowa obsługa detalu - najpierw odebranie detalu z formy wraz z wlewkiem, wyjazd poza strefę roboczą, następnie odłożenie detalu na wagę (w czasie ważenia robot wyrzuci wlewek do odpowiedniego pojemnika), odebranie detalu z wagi i odłożenie detalu do pojemnika detali gotowych. Cały proces produkcji będzie monitorowany i prezentowany na ekranach dzięki wykorzystaniu oprogramowania FANUC Roboshot LINK-i, które daje możliwość zdalnego monitorowania i zarządzania produkcją. Dzięki niemu każdy użytkownik może z dowolnego miejsca na świecie monitorować stan swojej wtryskarki i realizowanej przy jej pomocy produkcji. Ma przy tym jednocześnie możliwość wprowadzania niezbędnych zmian. W wersji podstawowej system może obsługiwać do 128 wtryskarek jednocześnie.

FANUC


Więcej informacji na temat wtryskarek marki FANUC można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Czytaj więcej: Wtryskarki 448

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe
 

Aktualizacja

Wtryskarki elektryczne, technologia CNC, roboty przemysłowe, centra obróbcze, elektrodrążarki drutowe, szkolenia, serwis, e-store

Polska, 52-407 Wrocław, Tadeusza Wendy 2