Wtryskarki kolanowe Battenfeld

Wtryskarki kolanowe Battenfeld
Koncern Battenfeld zaprezentował w trakcie niedawnych targów K 2007 w niemieckim Düsseldorfie nowe wtryskarki kolanowei. Seria TM przeznaczona do zastosowania dla wszystkich form wtryskowych przy sile zamykania od 500 do 6500 kN jest jednym z największych osiągnięć firmy jeśli chodzi o produkcję wtryskarek kolanowych.

Urządzenia wchodzące w skład serii TM nadają się do produkcji, cechującej się zachowaniem wysokich norm jakościowych. Seria o sile zamknięcia od 500 kN do 6500 kN charakteryzuje się posiadaniem m.in. odlewanych płyt z długimi kolumnami prowadzącymi i zalanymi w płycie łożyskami, które powstały w celu zredukowania strzałki ugięcia i są pomocne do precyzyjnego prowadzenia płyty. Wtryskarki dysponują też sprawdzoną regulacją formy, która zapewnia sprawne dopasowanie dla różnych wysokości tychże form.

Korpus maszyny jest sztywny i wytrzymały oraz dysponuje możliwościami usuwania detali w trzech kierunkach. Z kolei automatyczne centralne smarowanie zapewnia wtryskarce długą żywotność i utrzymanie parametrów jej pracy na wysokim poziomie. Stabilne podpory płyt gwarantują ich równoległość i ochronę używanych form. Warto też wiedzieć, że skrętna jednostka wtryskowa z liniowym systemem prowadzenia przynosi dostęp do dyszy i ułatwia wymianę ślimaka.

wtryskarka kolanowa Battenfeld

Wszystkie ślimaki, będące na wyposażeniu tej serii mają stały stosunek L/D, wynoszący 22:1. Zapewnia to doskonałą homogenizację tworzywa. Środkowe średnice ślimaków dają ciśnienie wtrysku powyżej 2000 bar. Bezpośredni hydrauliczny napęd ślimaka o dużej mocy pozwala osiągnąć wysoki stopień plastyfikacji. Jeśli chodzi z kolei o sposób prowadzenia jednostki wtryskowej, to precyzyjne osiowe ruchy odbywają się za sprawą prowadnic linearnych.

Omawiając serię TM nie sposób nie wspomnieć o rozwiązaniach w jednostce zamykającej. Zastosowano w niej szybki i precyzyjny pięciopunktowy, kolanowy system zamykania, długie prowadzenie płyt, pewne ich podparcie, a także sztywne, odlewane płyty mocujące. Jednostka posiada dobry dostęp do wyrzutnika. W jednostce zamykającej wprowadzono też nowe rozwiązania, których celem jest poprawa właściwości wyrobu.

Czytaj więcej: Wtryskarki 441 Nowości 239

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna