Wtryskarki na targach Plastpol

Także firma Arburg skupi się na rozwiązaniach efektywnych ekonomicznie. Podczas targów zaprezentowane zostaną dwie maszyny - Allrounder 470 A oraz Allrounder 570 H. Elektryczna wtryskarka Allrounder 470 A 1000-700 w połączeniu z manipulatorem Multilift V będzie produkowała przy użyciu 4-gniazdowej formy wtryskowej nakrywki do przyrządów do pisania Lamy w czasie cyklu wynoszącym 21,7 s. Druga maszyna, hybrydowa wtryskarka Allrounder 570 H 1800-1300 w wersji Packaging z manipulatorem IML Roboplas będzie wytwarzać w ciągu 3,5 s cztery pojemniki na margarynę z etykietami.

Arburg


Firma Ferromatik Milacron zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce najnowszą wtryskarkę w pełni elektryczną z serii Elektron II Generacji o sile zwarcia 1100 kN. Wtryskarki Elektron zyskały uznanie na rynkach światowych, wobec czego koncern Milacron zdecydował się opracować ich drugą generację, głównie z myślą o bardzo wymagającym rynku europejskim. Druga generacja Elektrona wyposażona została w nowoczesne silniki serwoelektryczne, a także przyjazny dla użytkownika 15" sterownik typu touchscreen. Zoptymalizowane zostały ponadto konstrukcje układu zamykania oraz układów wtryskowych. Maszyny charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych serwonapędów - precyzją i szybkością działania. Podczas prezentacji targowych maszyna będzie produkować wspólnie z urządzeniem firmy Zahoransky korpusy strzykawek z procesem bezklejowego łączenia ich z igłą.

Ferromatik Milacron


Na stoisku firmy Dopak będzie można zobaczyć maszyny GX firmy KraussMaffei produkujące lekkie części samochodowe oraz kompaktową maszynę CX przeznaczoną do wielorakich zastosowań. Maszyna współpracuje z robotem liniowym LRX 250, a proces sterowania odbywa się za pomocą nowego systemu MC6. System sterujący jest wyposażony w monitor, na którym jest wyświetlany podgląd wideo na proces produkcji. KraussMaffei wystawi również w Kielcach kompaktową maszynę CX 80-380, która szczególnie sprawdza się przy przetwarzaniu bardziej kłopotliwych tworzyw, zwłaszcza przezroczystych, gdzie konieczna jest wysoka precyzja produkcji.

Krauss


Czytaj więcej: Wtryskarki 448 Targi 805

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 54-614 Wrocław, Sokalska 2
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233
Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna