Wymienią butelki na drzewka

Wymienią butelki na drzewka
W ramach akcji "Drzewko za butelkę" najmłodsi zbierają niepotrzebne i zaśmiecające otoczenie plastikowe butelki PET, które następnie trafiają do recyklingu. W zamian uczestnicy otrzymują sadzonki drzew i krzewów, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach. Zwycięzcy otrzymują nagrody, dyplomy oraz upominki.

Każda z dotychczasowych edycji skupiła każdorazowo ok. 30 tys. dzieci z miast, gmin, miasteczek i wsi w rejonach, w których swoją działalność prowadzą firmy skupione w Programie "Odpowiedzialność i Troska". W ubiegłym roku do akcji włączyło się 135 placówek oświatowych, przede wszystkim przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci z całej Polski w ramach dotychczasowych dziesięciu edycji zebrały blisko 15,7 milionów butelek PET i posadziły ponad 21,6 tys. drzewek.

W tegorocznej edycji akcji uczestniczyć będą młodzi ekologowie z 7 miejscowości: Miszewa k. Gdańska (koordynator akcji: Ashland Poland Sp. z o.o.), Włocławka (koordynator akcji: ANWIL S.A.), Tarnowa (koordynator akcji: Branżowa Organizacja Odzysku S.A.), Nowej Sarzyny (koordynator akcji: Z.Ch. "Organika Sarzyna" S.A. oraz Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna), Puław (koordynator akcji: Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.), Brzegu Dolnego (koordynator akcji: PCC "Rokita" S.A. i Kosmet Rokita Sp. z o.o.) i Konina (koordynator akcji: Starostwo Powiatowe w Koninie).

Celem akcji jest aktywna troska o środowisko naturalne, jednak dla dzieci duże znaczenie ma także zabawa, przeradzająca się w prawdziwą "butelkomanię". W tym roku na zbieraczy czeka moc atrakcji, m.in. ekologiczne festyny i konkursy, natomiast najlepsi zbieracze butelek mogą liczyć na liczne nagrody i niespodzianki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.drzewkozabutelke.pl oraz na profilu akcji na portalu społecznościowym Facebook.


Czytaj więcej: Ekologia 243