Wypełniacz Granic z certyfikatem

Wypełniacz Granic z certyfikatem
Firma VGT Polska chwali się certyfikacją oferowanego przez siebie produktu.

- Nasz partner, jeden z największych europejskich producentów wypełniaczy kredowych i talkowych Granic, firma Gestora Catalana de Residuos otrzymała certyfikat ekologiczny PAS 2050. Certyfikat ten oznacza, że przy produkcji wyrobów szczególnie zadbano o redukcję emisji dwutlenku węgla – mówi z zadowoleniem Marian Stanienda, prezes firmy VGT Polska.

Certyfikowane zostały wypełniacze kredowe to: Granic 321 na bazie LLDPE, Granic 422 na bazie LLDPE, Granic 535 na bazie LLDPE, Granic 1042 na bazie polipropylenu Granic 2042 na bazie PS oraz wypełniacz talkowy Granic 1051 na bazie polipropylenu.

Wypełniacze kredowe i talku Granic obniżają koszty materiałowe oraz przyczyniają się do poprawienia właściwości produktu, jak również umożliwiają przyspieszenie procesu produkcji. Podstawową cechą wypełniacza kredowego Granic jest średnia wielkość ziaren. Jest ona znacznie niższa od konkurencyjnych na rynku i wynosi 1,4 mikrona. Jest to wielkość ziarna z pogranicza nanowypełniaczy. Drobne ziarno poprawia homogenizację kredy w tworzywie, zmniejsza ścieralność, umożliwia stosowanie do produkcji bardzo cienkich folii. Współczynnik bieli jest również wyższy od konkurencyjnych produktów i wynosi 93,5 proc. Także kreda Granic jest odpowiednio modyfikowana – powlekana. Jest to czynnik poprawiający własności wypełniacza i końcowego wyrobu.

Wypełniacze Granic można stosować do wtrysku, wytłaczania i rozdmuchu. Można z ich użyciem produkować folie z polistyrenu i polipropylenu do termoformowania opakowań spożywczych, folie HDPE, LDPE, PP, folie paroprzepuszczalne, włókno z polipropylenu na tkaniny do worków big - bag, rury PP, PE, ale także meble ogrodowe, butelki.