Wypełniacze z ekstrudowanego polistyrenu

Wypełniacze z ekstrudowanego polistyrenu
Flo-Pak Green: nowość wśród wypełniaczy z ekstrudowanego polistyrenu.

Działająca także w Polsce firma FP International wprowadziła na rynek linię zrównoważonych produktów opakowaniowych. Te produkty to polistyrenowy wypełniacz Flo-Pak Green należący do tzw. Zielonej Rodziny.

„Green Family” to marka, pod którą FP International sprzedaje swoje produkty i która jest synonimem redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu opakowań.

Flo-Pak Green jest pierwszym wprowadzonym na rynek całkowicie degradowalnym wypełniaczem stworzonym z ekspandowanego polistyrenu. Wykonany jest w całości z polistyrenu nadającego się do recyklingu i może być wielokrotnie wykorzystywany, obniżając w ten sposób zapotrzebowania na energochłonne procesy produkcji nowych wypełniaczy.


W przypadku, gdy zgodnie z filozofią 3-R, nie ma innej możliwości, wypełniacz Flo-Pak Green posiada swój system „back-up”, czyli umiejętność degradacji na miejscu. W obecności mikroorganizmów występujących w wodzie, glebie lub w odpadach, ulega w okresie 9 - 60 miesięcy rozkładowi na dwutlenek węgla, wodę i próchnicę, bez pozostawienia jakichkolwiek szkodliwych metali ciężkich oraz substancji toksycznych.

- Flo-Pak Green jest wolny od kurzu, co czyni go idealnym do stosowania w tzw. automatycznych systemach dostarczania. Jego lekkość oraz specjalny kształt w postaci ósemki stwarzają doskonałe warunki dla idealnej ochrony i szybkiego pakowania. Nie kruszy się i nie pęka, a tym samym zabezpiecza transportowane rzeczy, unosząc je w pudle. Dzięki temu są one dostarczane w stanie nieuszkodzonym. Opakowanie jest lżejsze niż wypełniacz ze skrobi lub z papieru, przez co zapewnia niższe koszty transportu. Jego właściwości zabezpieczające nie ulegają zmianie pod wpływem wilgoci znajdującej się w otoczeniu – tłumaczą przedstawiciele firmy FP International.

Warto wiedzieć, że po wynalezieniu polistyrenowego wypełniacza, FP International była pierwszą firmą, która zaprojektowała i zbudowała system recyklingu opakowań poużytkowych z pianki polistyrenowej do ponownego zastosowania w produkcji.

Czytaj więcej: Opakowania 1097

brak
 

Firma jest liderem na rynku innowacyjnego pakowania z poduszkami powietrznymi.

Polska