XII edycja akcji "Drzewko za butelkę"

XII edycja akcji
Akcja "Drzewko za butelkę" jest popularną formą upowszechniania prośrodowiskowych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy akcji zbierają plastikowe butelki PET, które następnie trafiają do recyklingu, a w zamian otrzymują sadzonki drzew i krzewów sadzone następnie w wybranych miejscach.

W rozpoczętej właśnie dwunastej edycji akcji wezmą uczniowie szkół z siedmiu miejscowości: Miszewa k. Gdańska (koordynator akcji: Ashland Poland Sp. z o.o.), Włocławka (koordynator akcji: Anwil SA), Tarnowa (koordynator akcji: Branżowa Organizacja Odzysku SA), Nowej Sarzyny (koordynator akcji: ZCh "Organika Sarzyna" SA oraz Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna), Puław (koordynator akcji: Zakłady Azotowe "Puławy" SA), Brzegu Dolnego (koordynator akcji: PCC "Rokita" SA i Kosmet Rokita Sp. z o.o.) i Konina (koordynator akcji: Starostwo Powiatowe w Koninie). Zbiórka butelek potrwa od marca do kwietnia.

O popularności akcji świadczą liczby: w ubiegłym roku w akcji wzięło udział 21 327 tysięcy dzieci ze 129 placówek oświatowych. Uczestnicy akcji zebrali 3 290 324 sztuk butelek PET oraz posadzili 2 806 drzewek. Łącznie podczas wszystkich edycji akcji zebrano do tej pory 18 967 783 sztuk butelek oraz posadzono 24 438 drzewek.

"Drzewko za butelkę" to akcja, zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne realizujące Program "Odpowiedzialność i Troska".