Yili Group i Sidel wzmacniają strategiczne partnerstwo

Yili Group i Sidel wzmacniają…

Grupa Yili, największa azjatycka firma mleczarska, otrzymała wsparcie i wiedzę od firmy Sidel w celu zainstalowania wszechstronnej napełniarki Aseptic Lab, która została zaprojektowana głównie do celów badawczo-rozwojowych. Urządzenie, które zaprojektowano głównie z myślą o prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych znajduje się w specjalnie wzniesionym do tego celu obiekcie stanowiącym własność Yili. Lider rynku regionalnego będzie dzięki niemu mógł wprowadzać na rynek nowe produkty oraz dostosowywać obecnie wykorzystywane butelki, tym samym budując lepszą reputację firmy w zakresie innowacyjności.

Już działająca, wielofunkcyjna nalewarka do rozlewu aseptycznego została zaprojektowana z uwzględnieniem szczególnych potrzeb klienta. Urządzenie umożliwi firmie Yili zostanie liderem na rynku w zakresie innowacyjności i wszechstronności, tym samym zapewniając jej przestrzeń do szybkiego opracowywania i wprowadzania do obrotu produktów w bardziej efektywny sposób. Dzięki maszynie, która charakteryzuje się kompaktowymi wymiarami firma Yili będzie mogła przeprowadzać badania i testy obejmujące produkty znajdujące się w fazie projektowania, w ramach których produkowane będą próbne serie niewielkiej liczby butelek o różnych kształtach i rozmiarach. Linia jest w pełni elastyczna i pozwala konstruktorom firmy Yili na dostosowanie do indywidualnego zamówienia każdego elementu testowanego projektu, począwszy od kompletnego produktu, aż po poszczególne jego części - szyjka butelki, jej forma czy też sposób zamknięcia. Oprócz kilku rodzajów procesów napełniania aseptycznego zarówno dla napojów gazowanych, jak i niegazowanych, linia jest w stanie realizować inne technologie napełniania, m.in. napełnianie na gorąco (z ang. hot filling). Wśród innych zalet urządzenia należy wymienić ogromną elastyczność, prostą eksploatację, kompleksowe utrzymanie ruchu oraz wykrywanie i usuwanie usterek.

Firma Yili jako dostawca zdrowej żywności i zagorzały orędownik zdrowego stylu życia pozostaje wierna wyznawanej przez siebie najważniejszej zasadzie, czyli jakości, która jest dla niej równie ważna, jak samo życie. Dzięki wsparciu firmy Sidel możliwe było sprostanie przez firmę Yili nowym wymogom w zakresie produktów, a tym samym utrzymanie pozycji lidera na rynku mleczarskim oraz zaznaczenie w jeszcze większym stopniu swojej obecności na rynku innych napojów bezalkoholowych.

Dostarczona przez firmę Sidel wielofunkcyjna maszyna do rozlewu aseptycznego oraz nowa instalacja EvoBLOW eHR z sześcioma formami zostały stworzone w oparciu o wiedzę fachową pochodzącą z Chin oraz innych części świata. Podczas montażu linii napotkano na szereg wyzwań spowodowanych pandemią COVID-19. Niemniej jednak zarówno firma Sidel, jak i Yili ściśle współpracowały w celu doprowadzenia do końca realizacji zadania. Montaż i wsparcie techniczne odbywały się w pełni pod profesjonalnym nadzorem, który umożliwiały zdalnie przeprowadzane rozmowy wirtualne ze strony firmy Sidel, z kolei prace na miejscu wykonywane były przez doświadczonych inżynierów z rejonu Wielkich Chin.


03-sidel-yili-lab-aseptic-filler
Fot.: Sidel

Partnerstwo strategiczne z udziałem firm Sidel i Yili rozwija się od roku 2017. Wartości wyznawane przez firmę Sidel, to jest doskonalenie obsługi klienta, współpraca, innowacyjność i zrównoważone podejście wpisują się w podobne wartości, które są charakterystyczne dla Grupy Yili i według których szukała ona partnera strategicznego, a mianowicie wydajność urządzeń, wsparcie techniczne, zdolność do wdrażania innowacji, jakość produktu, zrównoważony rozwój i kompleksowa obsługa.

- Oficjalne uruchomienie wielofunkcyjnej maszyny do aseptycznego rozlewu do butelek PET, znajdującej się w centrum innowacyjnym firmy Yili w Szanghaju stanowi kolejny etap partnerstwa strategicznego z udziałem firm Yili i Sidel, obejmującego swoim zakresem wszystko od dostawy urządzeń po kompleksową współpracę w zakresie opracowania opakowań, opracowania produktu oraz wymiany zasobów i wiedzy. Dzięki dostarczonej przez firmę Sidel nowej wielofunkcyjnej maszynie do aseptycznego rozlewu do butelek PET firma Yili będzie w stanie nie tylko dalej umacniać i poprawiać swoją pozycją lidera w zakresie opakowań PET do wyrobów mleczarskich, ale również będzie mogła położyć solidne podwaliny pod dalsze wzmacnianie swojej popularności i wpływów w branży napojów. Dokonany przez firmę Yili wybór jest również potwierdzeniem wartości i wkładu firmy Sidel w bezpieczeństwo żywności, innowacyjne opakowania oraz zrównoważony rozwój - powiedział Filippo Fu, dyrektor regionalny ds. sprzedaży na Chiny z firmy Sidel.

Zarówno firma Sidel, jak i Yili przykładają ogromną wagę do innowacyjności i zrównoważonego podejścia. W ramach trwającego partnerstwa strategicznego, przy wsparciu firmy Sidel, firma Yili będzie mogła stać się liderem w tym obszarze, a to dzięki montażowi nowej wielofunkcyjnej maszyny do rozlewu aseptycznego, która zapewnia środki do opracowywania projektów i produktów gwarantujących zachowanie obecnego poziomu zrównoważonych działań, a także przestrzeń do przeprowadzania eksperymentów i podejmowania przełomowych prób w zakresie oszczędzania energii, przy jednoczesnym zmniejszaniu konsumpcji i ograniczaniu emisji, co może zostać wykorzystane przez firmę Sidel w celu dalszego doskonalenia obsługi klientów.