Zbliża się kolejna edycja Plastics Recycling Show Europe

Zbliża się kolejna edycja…

W dniach 19-20 czerwca w Amsterdamie odbędzie się kolejna edycja Plastics Recycling Show Europe. Wydarzenie, organizowane przez Crain Communications i Plastics Recyclers Europe, dedykowane jest przede wszystkim profesjonalistom reprezentującym branże tworzyw sztucznych i recyklingu - stanowi ono platformę do prezentacji najnowszych innowacji technologicznych, spotkań biznesowych, nawiązywania kontaktów i odkrywania nowych możliwości w zakresie rozwoju działalności. Już tradycyjnie podczas PRSE 2024 będzie miała miejsce wystawa, konferencja oraz rozdanie nagród. Ubiegłoroczna odsłona targów cieszyła się sporym zainteresowaniem: event odwiedziło ponad 8500 osób, zarówno z Europy, jak i z innych kontynentów.

Podczas imprezy swoje rozwiązania technologiczne, materiałowe i oferowane usługi zaprezentują najwięksi gracze z branży recyklingu, będący przedstawicielami każdego etapu łańcucha dostaw. Na targach będzie zatem można zapoznać się z portfolio dostawców maszyn i urządzeń do recyklingu, producentów i dystrybutorów materiałów tworzywowych, firm zajmujących się recyklingiem mechanicznym i chemicznym oraz gospodarką odpadową, a także usługami logistycznymi. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem PRSE 2024 lista wystawców obejmuje blisko 500 firm/instytucji. W gronie wystawców z Polski znalazły się takie firmy, jak: Akpol Adam Kuś, AMD Optical Sorters, Bedeko Europe Ltd. Lp., Compra Recykling Sp. z o.o., Eco-World Plastics Recycling, Ekochem Sp. z o.o., Elektrorecykling Polska Sp. z o.o., Fast-Fol Recycling Gadomscy Sp. z o.o., GM Color Sp. z o.o., Hermes Recycling sp. z o.o., Koltex PRS Sp. z o.o. Sp. k., Lerg-Pet Sp. z o.o., ML Polyolefins Sp. z o.o., Multi Polymers, Placoma Sp. z o.o. Sp.k., Plastic Worx sp. z o.o., Plastma Sp. z o.o., Recyklon Sp. z o.o., Regfol, Reko Prime sp. z o.o., Reproplast Sp. z o.o., Sinoma, SPDC International Sp. z o.o.


prse2023-001

Ważną częścią wydarzenia jest konferencja, w której udział wezmą kluczowi reprezentanci branży. Ponad 60 prelegentów zajmujących się wszystkimi najważniejszymi kwestiami stojącymi przed łańcuchem wartości recyklingu tworzyw sztucznych w Europie i poza nią przedstawi swoje prezentacje w dwóch salach. Konferencję rozpoczną wystąpienia Tona Emansa (Plastics Recyclers Europe), Emmanuelle Maire (Komisja Europejska) oraz Toma Hesselinka (Simon Kucher). Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi zmianami w zakresie legislacji, polityki, uwarunkowań rynkowych i technologii, jeśli chodzi o recykling tworzyw sztucznych. Pod lupą znajdzie się również niedawno uchwalone rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), a także środki służące osiągnięciu celów w zakresie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu. Istotnym tematem do omówienia będą też innowacje w dziedzinie recyklingu chemicznego. Prowadzone równolegle dyskusje panelowe będą z kolei promować debatę na temat możliwych strategii usprawnienia i harmonizacji zbiórki i sortowania, projektowania pod kątem recyklingu oraz najnowszych aktualizacji dotyczących postępów w zakresie obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych w skali globalnej.

prse2023-003

Podczas eventu odbędzie się także ceremonia ogłoszenia zwycięzców Plastics Recycling Awards Europe 2024 i wręczenie nagród w siedmiu kategoriach: Produkt motoryzacyjny, elektryczny lub elektroniczny; Produkt budowlany i konstrukcyjny; Produkt gospodarstwa domowego i rekreacji; Produkt opakowaniowy z tworzyw sztucznych; Innowacja w technologii produktu; Innowacja w zakresie maszyn do recyklingu; Ambasador Recyklingu Tworzyw Sztucznych. Nagrody PRAE przyznawane są w celu uznania i podkreślenia osiągnięć podmiotów reprezentujących europejski sektor recyklingu tworzyw w takich obszarach jak np. ekoprojektowanie wyrobów czy innowacyjne wykorzystanie materiałów z recyklingu.

Poly to Poly jest platynowym sponsorem wydarzenia PRSE 2024, Erema jest jego złotym sponsorem, a Avient, Axens, BASF, Chemical Market Analytics, Dow, Eastman Chemical, Kraton Polymers, Milliken, Neste, SK Functional Polymer i Trinseo są srebrnymi sponsorami.