Znów łapią zająca

Znów łapią zająca
Rusza piąta edycja konkursu fotograficznego Złap Zająca. W konkursie mogą brać udział pracownicy firm chemicznych.

Pomysł by fotografować przyrodę zrodził się w firmie ZAK. Tam konkurs został przeprowadzony po raz pierwszy sześć lat temu, jednak jego idea spodobała się nie tylko w Kędzierzynie - Koźlu, ale w całej Polsce, więc szybko zaszczepiono go na grunt Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Przed nami piąta edycja konkursu, w którym tym razem udział weźmie 20 firm chemicznych skupionych w Programie. W dotychczasowych edycjach „Złap zająca” uczestniczyły w sumie 23 programowe firmy.

- Idea uchwycenia na fotografii piękna otaczającej nas fauny i flory, przyświeca konkursowi do dzisiaj. Integruje on ponadto załogi pracownicze zakładów chemicznych. To niezwykła okazja, by przekonać się jakie zdjęcia robi sztygar, jak kadruje sterowniczy, a jak przyrodę postrzega specjalista ds. handlowych. Każdy pracownik może chwycić za aparat. Uczestnicy konkursu przyznają, że pozwala on rozwijać im swoje pasje - tłumaczą organizatorzy z Sekretariatu Programu „Odpowiedzialność i Troska”. W tym roku wprowadzili do regulaminu konkursowego nowość – uczestnicy mogą zgłaszać swoje fotografie w trzech kategoriach: Z życia roślin, Z życia zwierząt oraz Krajobraz i jego elementy.


– Ten konkurs zmienił mój sposób patrzenia na otaczającą nas przyrodę, uwrażliwił na jej piękno i pozwolił odkryć jej ogromne bogactwo. To na potrzeby konkursu kupiłem profesjonalny aparat – mówi Krzysztof Winnik z firmy ZAK S.A.

Jury w finałach krajowych konkursu oceniło do tej pory ok. 300 fotografii. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objął tradycyjnie Związek Polskich Fotografów Przyrody.

- Widać z roku na rok wzrost poziomu technicznego przedstawianych do oceny prac. Wynika to nie tylko lepszego sprzętu, jakim posługują się fotografujący, ale także rosnących umiejętności i doświadczenia w wyborze zdjęć zgłaszanych do konkursu – ocenia Łukasz Stępień ze Związku Polskich Fotografów Przyrody, który rokrocznie piastuje funkcję przewodniczącego jury.

W konkursie swoje prace zaprezentują pracownicy z takich firm jak Anwil, Azelis Poland (dawniej Arnaud Polska, BASF Polska, Basell Orlen Polyolefins, Branżowa Organizacja Odzysku, Fosfan, Grolman, Inowrocławskie Kopalnie Soli Solino, Kosmet-Rokita, Luvena, Orlen Asfalt, PCC Rokita, Petrochemia–Blachownia, PKN Orlen, Zakłady Azotowe Puławy, Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach, Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna, Zakłady Chemiczne Police, Zakłady Chemiczne Zachem, ZAK.

Ogłoszenie wyników planowane jest podczas Forum Branży Chemicznej w Toruniu (12 - 14 października 2011 r.), a wystawa pokonkursowa pod koniec roku.

Czytaj więcej: Nagrody 207Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże