igus na targach Warsaw Pack 2024

igus na targach Warsaw Pack…

Odpowiedzialne działanie jest podstawą produktywnej przyszłości w przemyśle pakującym i spożywczym. Niezależnie od tego, czy chodzi o brak konieczności smarowania i konserwacji, zrównoważony rozwój czy unikanie przestojów: nasze pracujące na sucho produkty z serii "motion plastics" zapewniają wiele możliwości pozwalających na oszczędność i ekologię procesów. Już 23.04.2024 w Nadarzynie, koło Warszawy, ruszają targi Warsaw Pack, na których igus, lider technologii „motion plastics” zaprezentuje wiele nowości i produktów dedykowanych danej branży.

banner-perfour

Po raz pierwszy igus zaprezentuje się na targach Warsaw Pack. To ekscytujący moment, gdyż możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu to szansa podzielenia się z klientami podejściem do innowacji w branży pakującej. Głównym celem igusa podczas Warsaw Pack 2024 jest pokazanie, jak innowacyjne produkty mogą przyczynić się do poprawy efektywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w procesach przemysłowych. Ponadto zaprezentowanie najnowszych rozwiązań dedykowanych dla branży pakującej.

- Nasze główne produkty, które będziemy prezentować, to m.in. wózek liniowy drylin W o higienicznej konstrukcji, system regulacji szerokości band transportera wykorzystujący przekładnie zębatą Apiro oraz materiały z serii PFAS free. Główną atrakcją na stoisku będzie jedna z najprostszych w konfiguracji 7 oś do robotów przemysłowych, która umożliwia czterokrotne zwiększenie pola pracy robota. Niskokosztowa automatyzacja, to hasło towarzyszy nam od samego początku, a proponowane rozwiązania igus udowadniają, że koszty wejścia w automatyzację nie muszą być wysokie.- mówi Radosław Sobociński, Menadżer Produktu drylin, dryspin, LCA.

Wózek liniowy drylin W o higienicznej konstrukcji

Wózki liniowe i wkładki wykonane z materiału iglidur A160 zgodnego z wymogami FDA/UE, zapewniają bezsmarowość całego systemu, dzięki czemu jest on bardzo łatwy w czyszczeniu. Ta nowa konstrukcja ma takie same wymiary, jak toczne prowadnice liniowe.


wozek-liniowy-drylin-w


Wózek liniowy drylin W o higienicznej konstrukcji
(Źródło: igus GmbH)

Przekładnia zębata Apiro ze sprzęgłem

Szybka i łatwa synchronizacja kilku przekładni zębatych Apiro, za pomocą zintegrowanego sprzęgła. Szczególnie odpowiednie do regulacji formatu. Brak potrzeby stosowania smaru, dzięki przekładni przeznaczonej do pracy na sucho.

przekladnia-zebata-aspiro-ze-sprzeglem
Przekładnia zębata Apiro ze sprzęgłem
(Źródło: igus GmbH)

Produkty igus i PFAS

Niezawodne zastosowanie łożysk ślizgowych i przewodów nawet przy zakazie stosowania PFAS

pfaspng