igus oferuje gwarancję na przewody obowiązującą przez cztery lata

igus oferuje gwarancję na…

Uszkodzenie kabli powoduje przestój maszyn i systemów. Jednak firmy nie miały pewności, jak długo przewód będzie działał. Dopiero igus rozwiązał ten problem: 10 lat temu igus był pierwszą firmą przemysłową na świecie, która wprowadziła 36-miesięczną gwarancję na przewody do ruchomych zastosowań. Na targi automatyki SPS 2023, specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych wydłużył okres gwarancji na cały asortyment kabli o kolejne 12 miesięcy - do czterech lat. Zapewnia to klientom jeszcze większą funkcjonalność i bezpieczeństwo planowania. Gwarancja, która jest unikalna w branży, jest możliwa dzięki tysiącom nowych aplikacji klientów i ponad 20 miliardom dodatkowych cykli testowych w wewnętrznym laboratorium chainflex — przeprowadzonych w ciągu ostatniej dekady.

Które przewody są wystarczająco wytrzymałe, niezawodne i trwałe, aby zapewnić wysoki stopień bezpieczeństwa? Na to pytanie nie jest znana jednoznaczna odpowiedź, ponieważ wielu producentów kabli przemysłowych nie podaje wiążących informacji na temat ich żywotności. - Chcemy położyć kres tej niepewności. W związku z tym od 10 lat udzielamy klientom 36-miesięcznej gwarancji na cały asortyment przewodów chainflex, co jest ewenementem w branży — mówi Maciej Ślęzak Manager Produktu chainflex w igus. Obietnica ta została nawet potwierdzona przez amerykański instytut Underwriters Laboratories (UL). - W ciągu ostatniej dekady zdobyliśmy cenne doświadczenie, dlatego możemy teraz przedłużyć naszą gwarancję do pełnych czterech lat. Daje to naszym klientom jeszcze większe bezpieczeństwo funkcjonalności i planowania -  podkreśla Ślęzak.

Ponad dwa miliardy cykli testowych rocznie

Niezwykle długi okres gwarancji jest możliwy dzięki największemu laboratorium testowemu dla systemów ruchomych prowadników kablowych w całej branży, które specjalista od tworzyw sztucznych prowadzi w siedzibie firmy w Kolonii. Tutaj eksperci badają kable chainflex podczas praktycznych testów przez ponad dwa miliardy cykli rocznie. Dane uzyskane z testów stanowią również podstawę dla kalkulatora żywotności online udostępnianego przez igus. Tutaj klienci wprowadzają parametry swojej aplikacji dla wybranego przewodu - takie jak temperatura, promień i przesuw. Żywotność kabla można obliczyć za pomocą kilku kliknięć. - Obecnie zdobyliśmy tak duże doświadczenie w projektowaniu kabli, testach, narzędziach online i prośbach klientów, że coraz częściej jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednie kable do konkretnych zastosowań - podkreśla Ślęzak. W mało prawdopodobnym przypadku awarii przewodu w okresie gwarancyjnym, igus szybko zapewnia bezpłatną wymianę, co skraca czas przestojów.

Przedłużona gwarancja przyczynia się do realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

Głównym powodem wydłużenia okresu gwarancji są starania firmy igus , aby jej produkty były jak najbardziej zrównoważone. - Za każdym razem, gdy przewód ulega uszkodzeniu, musi zostać wyprodukowany nowy, co ma wpływ na emisję CO2 w całym łańcuchu produkcji i transportu. Oznacza to również, że produkty, które działają dłużej, oszczędzają więcej CO2. Z tego powodu nieustannie pracujemy nad ulepszaniem naszych kabli i dostosowywaniem ich do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych. - podkreśla Ślęzak. Obecnie oferta chainflex obejmuje ponad 1350 rodzajów przewodów, od opłacalnych po wysokiej klasy - w tym przewody BUS'owe, silnikowe i serwo, ale także do robotów i systemów pomiarowych. Idealne połączenie materiałów jest kluczem do długiej żywotności kabli chainflex w prowadniku kablowym. Testy przeprowadzone na przestrzeni wielu lat potwierdziły już ich przydatność. Produkty te są stosowane na całym świecie, w tym w układarkach magazynowych, dźwigach, windach i platformach.