Marzec 2022 3-2022/22

3-2022/22

W przyszłości wtryskarki będą musiały przetwarzać tak trudne materiały jak np. recyklaty, by powstawały z nich wysokiej jakości produkty - tu widzimy ogromny potencjał sztucznej inteligencji - mówi w marcowym numerze "Plast Echo" Guido Frohnhaus z firmy Arburg. O tym zaś, że recykling to przyszłość dla środowiska jest przekonany Adam Kuś, prezes firmy Akpol. Uwadze polecamy również rozmowę z Beatą Snopkiewicz, menedżerką Targów Innoform, która wyjaśnia dlaczego tegoroczna wystawa musiała zostać przeniesiona na jesień.
W dziale Tonacja Rynku prezentujemy niezwykle ciekawy tekst autorstwa Tomasza Glińskiego, który próbuje odpowiedzieć na pytanie czy powstający nowy model gospodarki tworzywami poprawi kondycję branży recyklingowej. Peter de Groot przybliża zaś problemy związane z walidacją wyrobów produkowanych technologią addytywną na skalę przemysłową. Z kolei Karol Niciński w syntetyczny sposób prezentuje przegląd regulacji prawnych dotyczących wyrobów gumowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
Na łamach miesięcznika "Plast Echo" regularnie prezentujemy prace uznanych i interesujących artystów, którzy w swojej twórczości kreatywnie wykorzystują tworzywa sztuczne. W tym miesiącu przedstawiamy cykl obrazów Natureza Plastica autorstwa brazylijskiego twórcy, Eduardo Srura. Co ciekawe, swoje obrazy stworzył on bez użycia farb, a jedynie za pomocą plastikowych toreb zebranych z brzegów rzek i ulic rodzinnego São Paulo.


Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie

Pozostałe wydania

Special edition for the fair
10-2022/29
Special Edition - K 2022
8-2022/27