Matowe miejsca w obszarze wlewka
Wiadomości

17 mar 2009, 0:00 Plastech

Matowe miejsca w obszarze wlewka stanowią jeden z typów wad powierzchniowych wyprasek i mogą stanowić kłopot w procesie wytwórczym. Podpowiadamy jak wyeliminować tę wadę powierzchniową. Matowe miejsca w obszarze wlewka czytaj>>

Radosława

29 mar 2009, 18:32 Grohu

Witam
Dobra opisana jest wada, ale rozwiązania od strony procesu nie zauważyłem w artykule.

Anonymous
2 kwi 2009, 11:58

Faktycznie poza ogólnym stwierdzeniem mówiącym o dokonaniu zmiany odpowiednich parametrów technologicznych mogło się znaleźć więcej szczegółów.

Dlatego tytułem uzupełnienia z naszej strony:

Jeśli można zmniejszyć prędkość wtrysku to należy to zrobić, tak samo jak zmniejszyć profil wtrysku (wolno-szybko). Jeśli można wprowadzić zmianę w obszarze wlewka, wówczas warto oczyścić jednostkę plastyfikującą.

Warto też zorientować się, czy temperatura masy znajduje się powyżej zakresu przetwarzania. Jeśli tak, to wtedy warto zaokrąglić przejście pomiędzy wlewem a gniazdem formy. Warto również zwiększyć średnicę wlewka oraz zmienić położenie wlewka.

Jeśli z kolei temperatura masy nie znajduje się powyżej zakresu przetwarzania, to trzeba zwiększyć temperaturę masy i zróżnicować temperaturę ścianek formy. Warto też pamiętać, że położenie wlewka nie powinno umożliwiać zmiany kierunku przepływu stopu przy zachowaniu ostrych krawędzi.

PozdrawiamOdpowiedz Nowy temat