Polska Chemia w Puławach
Wiadomości

12 cze 2014, 0:00 Plastech

W dn. 12-13 czerwca w Puławach odbywa się pierwszy Kongres Polska Chemia. Polska Chemia w Puławach czytaj>>

Patriota
12 cze 2014, 9:29

Podobne spotkania już miały miejsce w Warszawie i nic z nich nie wynikało. Panowie sobie posiedzieli, porozmawiali, pouśmiechali się do kamer, zjedli lunch i tyle ich widziano.

Proponuję zadać pytanie przedstawicielom strony rządowej: dlaczego godzą się na wyprzedaż polskich firm chemicznych?

wiktor
12 cze 2014, 22:27 *.205.241.221

nikt się nie godzi nie wypisuj kłamstw, gdybyś przejrzał opinie ekspertów to rosjanie nic nie mogą zrobić azotom i wszystkim zakladom w ramach grupy, dlatego sianie paniki jest totalnie bez sensu; powinni sie spotykac bo chemia musi sie unowoczesniac i wymieniac doswiadczenia, jezeli uwazasz ze tak nie powinno byc to znaczy ze nie znasz zasad biznesu XXI wieku :P

Radomir

Patriota
16 cze 2014, 13:44 *.8.71.154

Opinie ekspertów są m.in. takie:

"Skarb Państwa powinien jednak lepiej zabezpieczyć Grupę Azoty przed zakusami Rosjan. Tzw. złota akcja, uprzywilejowująca pozycję państwa jako głównego akcjonariusza, jest bowiem często kwestionowana jako niezgodna z prawem unijnym. I choć w tym przypadku konkretne zapisy zyskały przychylną opinię Brukseli, to precedensowe wyroki w podobnych sprawach powinny wzmóc czujność rządu. Bezpiecznym progiem byłoby posiadanie przez Skarb Państwa 51 proc. akcji Grupy Azoty"

i dalej:

"Norica zyska możliwość zainstalowania swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej, a tym samym będzie miała dostęp do strategicznych dokumentów spółki."

Co do biznesu XXI wieku, to jest to bardzo brudny biznes, często mieszany z polityką i pozbawiony podstawowych zasad etyki.

digital
17 cze 2014, 18:10 *.61.131.112

jesli chodzi o 1 cytat. skarb panstwa bankowo analizowal i analizuje sytuacje i zadziala adekwatnie do koniecznosci. zobaczymy, moze doczekamy sie jakichs zmian spolce, a moze one wcale nie beda konieczne bo okaze sie ze zabezpieczenia ktore sa teraz wystarcza.

jesli chodzi o 2 cytat. ta informacja jest nieprawdziwa. wlasnie ze wzgledu obecne reguly obowiazujace wewnatrz spolki, acron nie ma mozliwosci wejscia do RN.Odpowiedz Nowy temat