Polska Chemia w Puławach

Polska Chemia w Puławach
Puławski Kongres Polska Chemia to nowa inicjatywa Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. W zamierzeniu organizatorów ma być on platformą wymiany poglądów, prezentacji wizji oraz budowy strategii dla przemysłu chemicznego w Polsce. Zaproponowane sesje tematyczne bazować będą na aktualnej problematyce stanowiącej przedmiot prac Izby i działających w niej komisji problemowych Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Zakres tematyczny konferencji jest szeroki. Poruszane będą takie między innymi zagadnienia, jak znaczenie polskiego przemysłu chemicznego dla gospodarki Unii Europejskiej, konkurencja na światowych rynkach chemikaliów i produktów chemicznych a ochrona europejskiego rynku, energia dla chemii czy inwestycje rozwojowe w polskiej chemii.

Wśród prelegentów i uczestników kongresu są najważniejsi przedstawiciele polskiej i światowej chemii, m.in. dr Hubert Mandery, dyrektor generalny Cefic, dr Kurt Bock, prezes BASF, Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty, Tomasz Kalwat, prezes zarządu Synthos SA, Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA, Robert Stankiewicz, prezes zarządu Dow Polska czy Zenon Maślona, prezes zarządu Brenntag Sp. z o.o. Swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele rządu - Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa oraz Jerzy Majchrzak, dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki.

Obrady odbywają w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. W czasie kongresu przewidziana jest wizyta w zakładzie produkcyjnym Grupa Azoty ZA Puławy, połączona z prezentacją instalacji, najnowszych technologii oraz stosowanych rozwiązań.

Wortal Plastech.pl jest patronem medialnym wydarzenia.Patriota Patriota

Wysłany: 2014-06-12 09:29:22

Podobne spotkania już miały miejsce w Warszawie i nic z nich nie wynikało. Panowie sobie posiedzieli, porozmawiali, pouśmiechali się do kamer, zjedli lunch i tyle ich widziano.Proponuję zadać pytanie przedstawicielom strony rządowej: dlaczego godzą się na wyprzedaż polskich firm chemicznych?

wiktor wiktor
*.205.241.221

Wysłany: 2014-06-12 22:27:40

nikt się nie godzi nie wypisuj kłamstw, gdybyś przejrzał opinie ekspertów to rosjanie nic nie mogą zrobić azotom i wszystkim zakladom w ramach grupy, dlatego sianie paniki jest totalnie bez sensu; powinni sie spotykac bo chemia musi sie unowoczesniac i wymieniac doswiadczenia, jezeli uwazasz ze tak nie powinno byc to znaczy ze nie znasz zasad biznesu XXI wieku :P

Patriota Patriota
*.8.71.154

Wysłany: 2014-06-16 13:44:42

Opinie ekspertów są m.in. takie:"Skarb Państwa powinien jednak lepiej zabezpieczyć Grupę Azoty przed zakusami Rosjan. Tzw. złota akcja, uprzywilejowująca pozycję państwa jako głównego akcjonariusza, jest bowiem często kwestionowana jako niezgodna z prawem unijnym. I choć w tym przypadku konkretne zapisy zyskały przychylną opinię Brukseli, to precedensowe wyroki w podobnych sprawach powinny wzmóc czujność rządu. Bezpiecznym progiem byłoby posiadanie przez Skarb Państwa 51 proc. akcji Grupy Azoty"i dalej:"Norica zyska możliwość zainstalowania swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej, a tym samym będzie miała dostęp do strategicznych dokumentów spółki."Co do biznesu XXI wieku, to jest to bardzo brudny biznes, często mieszany z polityką i pozbawiony podstawowych zasad etyki.

digital digital
*.61.131.112

Wysłany: 2014-06-17 18:10:59

jesli chodzi o 1 cytat. skarb panstwa bankowo analizowal i analizuje sytuacje i zadziala adekwatnie do koniecznosci. zobaczymy, moze doczekamy sie jakichs zmian spolce, a moze one wcale nie beda konieczne bo okaze sie ze zabezpieczenia ktore sa teraz wystarcza.jesli chodzi o 2 cytat. ta informacja jest nieprawdziwa. wlasnie ze wzgledu obecne reguly obowiazujace wewnatrz spolki, acron nie ma mozliwosci wejscia do RN.