Usa zredukują emisję CO2
Wiadomości

3 cze 2014, 0:00 Plastech

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska chce do 2030 roku zredukować emisję CO2 o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2005 roku. USA zredukują emisję CO2 czytaj>>

ngusho
3 cze 2014, 13:31 *.128.89.202

Chciałbym, aby tak samo powiedział jutro Tusk - "Tak, odchodzimy od węgla. Przechodzimy na odnawialne. Nie będziemy współspalać biomasy". Wprowadzanie takich zmian nie jest łatwe. Jest wiele osób, które mają swoje interesy w tym, aby nic się nie zmieniało, kosztem ludzi, tych żyjących obecnie i w przyszłości. Bardzo dużo osób wciąż nie jest świadomych, jak wielkie zagrożenie ściągnęliśmy na siebie spalając węgiel, ropę i gaz, tylko po to, aby zaspokoić najbardziej przyziemne żądze.

Choć naukowcy apelowali o zatrzymanie ocieplenia na poziomie 2st C, obecnie grozi nam wzrost temperatury o 4st C. Tymczasem dwa stopnie ocieplenia względem czasów przedprzemysłowych to swoisty próg bezpieczeństwa. Jeśli go przekroczymy, skutki zmiany klimatu mogą stać się nieodwracalne - nakręcamy bowiem sprężyny naturalnych mechanizmów, powodujących dalsze napędzanie zmian:
http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/czy-ocieplenie-powyzej-progu-2-stopni-celsjusza-jest-nieuchronne-44

Radomił

Ludek
4 cze 2014, 10:12 *.8.71.34

Szanowni Ekolodzy!

Czy naprawdę wierzycie, że człowiek ma aż tak duży wpływ na Ziemię i zmiany klimatyczne? Słońce jest najspokojniejsze od ponad 100 lat, a to oznacza, że bardziej niż globalnego ocieplenia powinniśmy obawiać się w niedługim czasie znacznego ochłodzenia klimatu.

Owszem człowiek ma wpływ na środowisko naturalne i powinien o nie się troszczyć, ale w granicach rozsądku, a kampanie w stylu "odchodzimy od węgla" są nie na miejscu, bo póki co nas na to nie stać. Jeżeli będę korzystne ekonomicznie alternatywy, to się pod tym podpiszę.

Jednak na dzisiaj narzucanie restrykcji, limitów i kar wobec tych, którzy przekraczają wymyślone normy, to tylko polityka wielkich, a nie troska o środowisko naturalne.

arcticampli
11 cze 2014, 11:52 *.127.0.136

@Ludek

Już Ty się nie martw perspektywą ochłodzenia - nikt przy zdrowych zmysłach na nie nie liczy: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-czeka-nas-nowa-epoka-lodowcowa-14

A wpływem człowieka na klimat zajmują się nie ekolodzy (oni badają ewentualnie wpływ zmian klimatu na działanie ekosystemów) a fizycy :P

11 cze 2014, 23:11 Iebm

Uwielbiam czytać te wszystkie bzdury o wpływie człowieka na ocieplenie czy ochłodzenie klimatu . Bardzo szanuję i podziwiam ekologów za niebywałą wenę do zarabiania kasy za pomocą wciskania ludziom klimatycznego kitu . Na szczęście Matka Ziemia ma to wszystko gdzieś i sama sobie swietnie radzi .

12 cze 2014, 22:55 Ramones

Ostatnio ogladalem jeden z najlepszych programow jaki jest nadawany w naszej TV --a mianowicie "Agro biznes"emitowany" codzienie o 12:15 kazdego dnia ! Od pon -do piatku !!Zgodnie z dyrektywami UE ludzie zainwestowali w bio-gazownie ,gazu uzyskiwanemu z odchodow zwierzecych :D Ledwo zipiom w przciwienstwie takich samych inwestycji w Danii gdzie gowno z dunskich hodowli swin by caly kraj wikingow zawalilo :))Inwestycje w instalacje i infrastrukture w celu uzyskania bio-gazu pochlonela cale ich majatki -nie wiem nie znam sie ale skoro taki program wyplynol to znaczy ze cos w naszym kraju z ta energia odnawialna jest cos nie tak !! ;]Odpowiedz Nowy temat

Forum

Takakanta

Program ERP do produkcji z wtryskiem - czego używacie? 2018-05-23

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08