Data:
-
Miejsce:
Norymberga, Niemcy ,
Exhibition Centre Nuremberg

Organizator:
NürnbergMesse GmbH Messezentrum 90471 Nürnberg
Tel.:
+49 0 911.8606 0
Fax:
+49 0 911.8606 8228
www:
www.powtech.de

Od 27 do 29 kwietnia 2010 r. w Messezentrum Nürnberg – Centrum Targów w Norymberdze – dla wydarzenia z silną obsadą obowiązuje hasło „kurtyna w górę“. Ponieważ w tym czasie odbędzie się kolejna impreza, POWTECH – Światowe Wiodące Targi Mechanicznych Procesów Technologicznych i Analityki. Zgodnie z tradycją równolegle prezentują się TechnoPharm – Międzynarodowe Specjalistyczne Targi dla Przemysłu Farmaceutycznego, Spożywczego i Kosmetyki. Natomiast swoją premierę będzie miał WCPT6, World Congress on Particle Technology – Światowy Kongres Technologii Cząstek – którego otwarcie nastąpi o jeden dzień wcześniej, 26 kwietnia. Gorąca faza przygotowań właśnie się rozpoczęła.
Targi POWTECH już od dwóch dziesięcioleci są wiodącymi targami w dziedzinie techniki mechanicznych technologii. Zarówno wystawcy jak i zwiedzający specjaliści od samego zarania cenią sobie w wysokim stopniu skoncentrowaną wymianę informacji na temat aktualnych form rozwoju efektywnych urządzeń i procesów, jakże niezbędnych w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, artykułów spożywczych, farb i lakierów, kamienno-ziemnym i ceramicznym. Oferta Targów obejmuje:

  • Podstawowe technologie dla proszków i materiałów sypkich
  • Budowa aparatów i komponenty technologiczne
  • Analiza i charakterystyka cząstek
  • Technologia nanocząstek
  • Pomiary, sterowanie, regulacja
  • Technika bezpieczeństwa i ochrony środowiska
  • Usługi (np. budowa i planowanie urządzeń i instalacji, analiza zlecona)
WCPT6: Nowości technologii w dziedzinie cząstek Po raz pierwszy, równolegle do zespolonych Targów
POWTECH/TechnoPharm, odbędzie się World Congress on Particle
Technology – Światowy Kongres Technologii Cząstek (WCPT), wspierany przez Kongres PARTEC. Na kongresie tym w skoncentrowanej formie ujęte i omawiane będą najaktualniejsze wyniki i doświadczenia we wszystkich
dziedzinach technologii cząstek. W tej czterodniowej wymianie wyników swoich badań weźmie udział ponad 1.000 naukowców z całego świata.

Celem Kongresu WCPT jest nie tylko prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie nauki, lecz także wkład do wymiany doświadczeń i spotkania między różnymi dyscyplinami oraz między uniwersytetem i przemysłem.

Za techniczną organizację kongresu odpowiedzialny jest uniwersytet Delft University of Technology wspólnie z przedsiębiorstwem DSM, obydwie z Holandii.