A.Schulman kupuje firmę

A.Schulman kupuje firmę
Koncern A. Schulman kupuje firmę ICO Polymers, światowego producenta proszków polimerowych. Ten zakup wzmacnia jeszcze bardziej wzmacnia pozycję firmy na światowym rynku tworzyw sztucznych.

- Tak jak tłumaczyliśmy to naszym udziałowcom już od długiego czasu, mamy zamiar stać się wiodącym światowym producentem w sektorze masterbaczy oraz przede wszystkim w branży formowania rotacyjnego. Ta akwizycja pozwoli nam zrealizować te plany – tłumaczy Joseph Gingo, stojący na czele koncernu A. Schulman. Cena przejęcia, które musi być jeszcze zaakceptowane przez akcjonariuszy A. Schulman to 191,4 mln dolarów.

Ważną informacją jest, że przejęcie ICO Polymers ma zdaniem szefostwa A. Schulman wpłynąć na pozycję firmy także na rynku polskim. - W Europie ta transakcja pozwoli nam rozszerzyć obecność, dodać do oferty rotomoulding i jeszcze bardziej uszczegółowić nasze zdolności produkcyjne. Będziemy mogli także rozwijać się w takich krajach, gdzie mamy w tej chwili ograniczoną pozycję, czyli we Francji, Włoszech i Holandii, a później skupić się na szybko rosnących rynkach jak Polska.

W tej chwili A. Schulman zatrudnia 2 tys. osób i dysponuje 16 zakładami produkcyjnymi. ICO Polymers to z kolei 20 fabryk w dziewięciu krajach.

Czytaj więcej: Ze świata 316Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże