Abplanalp Consulting na sympozjum

Abplanalp Consulting na sympozjum Firma Abplanalp Consulting była jednym z uczestników specjalnego sympozjum regionalnego, które odbyło się w Wiśle. W spotkaniu wzięło udział 70 użytkowników obrabiarek firmy Haas i narzędzi Spinex.

Podczas sympozjum przeprowadzono m.in. szkolenie na temat narzędzi znajdujących się w ofercie firmy MS Spinex. Jest ona dostawcą techniki napędowej oraz narzędzi skrawających i szlifierskich.

Po szkoleniu przedstawiciele Abplanalp Consulting zaprezentowali historię, osiągnięcia oraz przede wszystkim ofertę i najnowsze rozwiązania obróbcze renomowanej amerykańskiej firmy Haas Automation.

Działa ona od 24 lat. Ma swoją siedzibę w południowej Kalifornii. Abplanalp jest jej wyłącznym przedstawicielem na terenie naszego kraju.

W 2006 r. Haas wyprodukował 12,5 tys. obrabiarek CNC. Tym samym zajął pierwsze miejsce na świecie pod względem produkcji tego typu maszyn. W Polsce Haas jest obecny od 1996 r. W Centrum Techniczno - Wystawowym Abplanalp prezentowane są główne typy jego maszyn. Organizowane są także specjalne szkolenia programowe. W tej chwili aktualna ekspozycja firmy Abplanalp obejmuje m.in. maszyny Haas z serii Haas Super Mini Mill oraz maszyny Haas VF-2.

Pionowe maszyny obróbkowe CNC serii Mini Mill zapewniają przesuwy 406 x 305 x 254 mm (xyz). Obszar zastosowania zależy od parametrów wydajności i mocy. Dla Mini Mill wynosi on 5,6 kW.

Z kolei jeśli chodzi o pionowe centrum obróbkowe Haas VF-2, to charakteryzuje się ono przesuwami 762 x 406 x 508 mm (xyz) i jest zbudowane z żeliwnych komponentów produkcji amerykańskiej.


Jest to wytrzymałe pionowe centrum obróbkowe należące do serii maszyn małych. Posiada wrzeciono o zamkniętej budowie ze stożkiem typu SK40. Jest napędzane silnikiem z systemem Dual Drive (Y-Delta) o mocy 14,9 kW. Wytwarza moment obrotowy 102 N·m przy 1400 obrotach na minutę lub 339 N·m przy 450 obrotach na minutę z zastosowaniem opcjonalnej dwubiegowej skrzyni przekładniowej.

Do celów wykańczającej obróbki aluminium maszyna może także rozpędzić się do prędkości obrotowej 7500 obrotów na minutę w czasie 1,2 sekundy. Stanowi jedną z najlepszych, dostępnych dziś ofert rynkowych.

Czytaj więcej:
brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska

Reportaże

Forum