Ace Rico wybuduje fabrykę komponentów z tworzyw

Ace Rico wybuduje fabrykę komponentów z tworzyw
Koreańska firma Ace Rico zainwestuje blisko 40 mln zł w nowy zakład produkcyjny, w którym wytwarzane będą komponenty z tworzyw sztucznych dla takich znanych marek jak LG, Samsung oraz firmy Dell.

Inwestycja związana z rozpoczęcie produkcji obudów do telewizorów w najnowszej technologii zostanie zrealizowana w Bielawie na Dolnym Śląsku. Produkcja rozpocznie się najprawdopodobniej już w lipcu tego roku. Ace Rico powstała w Polsce w maju 2007 r. jako część światowego koncernu AceHinge Tech. Zatem działalność w Polsce prowadzona jest przez spółkę od trzech lat.

Oprócz produkcji półproduktów z tworzyw sztucznych firma jest w stanie zaoferować montaż wyrobów gotowych z półfabrykatów tworzonych w fabryce bądź dostarczonych przez potencjalnych klientów. AceRico posiada także zintegrowany system zarządzania jakością i środowiskiem zgodny z normami ISO 9001:2000 i ISO 14001:2004.

Nowa inwestycja oznaczać będzie zwiększenie obecności Ace Rico na krajowym rynku producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Warto wiedzieć, że koncern LG uznał firmę Ace Rico za swego najlepszego dostawcę w ubiegłym roku.

Czytaj więcej: Inwestycje 714