Adcuram kupił oddział Battenfeld produkujący wtryskarki

Niemiecka spółka inwestycyjna Adcuram Industriekapital podpisała umowę przejęcia producenta wtryskarek Battenfeld Kunstoffmaschinen GmbH, w tym także jego 13 spółek zależnych.

Battenfeld będący do tej pory członkiem grupy SMS jest pionierem w sektorze tworzyw sztucznych. Swoją markę wypracował poprzez wprowadzanie wielu innowacyjnych rozwiązań, dziś stosowanych już powszechnie: AIRMOULD, AIRMOULD CONTUR, AQUAMOLD, wtrysk wielokolorowy i wielokomponentowy, wtrysk mikrowyprasek, obtrysk materiałów tekstylnych, LIM, PIM i TSG. Po skupieniu produkcji w jednym miejscu i zawieszeniu przynoszącej straty produkcji największych maszyn, Battenfeld Kunstoffmaschinen GmbH przekształcił się w światowego lidera wśród dostawców technologii wtrysku. Firma zatrudnia około 620 pracowników i osiąga sprzedaż ponad 100 milionów euro.

Nowy właściciel Adcuram zamierza rozwijać firmę poprzez inwestycje w rozwój usług oraz badania. Ponadto będzie naciskał na zwiększenie międzynarodowej sprzedaży, a także popierał wzrost poprzez strategiczne partnerstwo i odpowiednie przejęcia.

W portfolio posiadanych przez Adcuram firm znajdują się już: Kautex Maschinenbau, Keram Chemie i Schott Duran, generujące roczne obroty na poziomie 500 milionów euro.

Po transakcji w grupie SMS nadal znajduje się oddział Battenfeld produkujący wytłaczarki.

Czytaj więcej: Przejęcia 183