Albea przejmuje Betts Group

Albea przejmuje Betts Group
Koncern Albea, wcześniej znany jako Alcan Packaging Beuty, przejmuje Betts Group. Co istotne, jedna z sześciu fabryk należących do Betts Group znajduje się w Polsce.

Betts Group jest producentem opakowań, a konkretnie tub laminatowych do past do zębów, kosmetyków i farmaceutyków. Rocznie dostarcza 2 mld tub na cały świat. Oprócz Polski, gdzie Betts był obecny od blisko 15 lat po rozpoczęciu współpracy z firmą Tubex, dysponuje on fabrykami w Wielkiej Brytanii, Meksyku, Indiach, Indonezji. To jeden z największych i najnowocześniejszych producentów na świecie. Zaopatruje zarówno największe światowe koncerny kosmetyczne w Polsce i za granicą, jak i mniejszych producentów. Nic więc dziwnego, że jego przejęcie przez Albeę to ważne wydarzenie w branży opakowaniowej. Tym samym więc to Albea staje się globalnym liderem na polu produkcji tub laminatowych i wzmacnia swoją pozycję zwłaszcza w Indiach, bo na tamtejszym rynku zależało jej najmocniej. Po tej akwizycji Albea będzie posiadać 31 fabryk w 13 krajach.

Polski zakład może się pochwalić rocznymi zdolnościami wytwórczymi na poziomie ponad 200 mln sztuk. Odbiorcami są m.in. tacy znani producenci jak Colgate i Unilever.

Tuba laminatowa to bardzo proste opakowanie. Laminat do jej produkcji składa się z pięciu warstw. Po stronie zewnętrznej i wewnętrznej jest to polietylen, a w środku tzw. bariera aluminiowa lub z tworzywa EVOH. Bariera zapobiega ulatnianiu się zapachu pasty, zmianie jej koloru oraz przenikaniu czynników zewnętrznych do tuby i to właśnie ona jest istotą tubki laminatowej. Wszystko to razem jest sklejone i to klej jako kopolimer tworzy brakujące dwie warstwy.

Czytaj więcej: Ze świata 315 Rynek 828