Amcor otworzył fabrykę opakowań w Łodzi

W Łodzi rozpoczęła pracę trzecia w Polsce fabryka australijskiej firmy Amcor. Odbiorcą produkowanych w niej opakowań będzie PepsiCo. Opakowania będą przeznaczone na napoje i chipsy.

Grupa Amcor jest jedną z największych na świecie firm produkujących opakowania. Jej centrala mieści się w Melbourne. Amcor zatrudnia około 24 tys. pracowników. Ma 217 fabryk w 34 krajach. Ostatnia powstała w Polsce.

Zakład został wzniesiony w ciągu sześciu miesięcy. Kosztował 30 mln euro i został ulokowany na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zatrudnienie znalazło w nim już 100 osób, a docelowo załoga będzie liczyć 150 pracowników. Na trzon jego wyposażenia składa się m.in. nowoczesna ośmiokolorowa maszyna drukująca w systemie flekso pochodząca z Niemiec, włoskie urządzenie laminujące i angielskie gilotyny. Całości dopełni automatyczne pakowanie opakowań.

Torebki z łódzkiej fabryki powędrują do Grodziska Mazowieckiego, gdzie produkowane są chipsy Lays eksportowane na rynki Europy Centralnej i Wschodniej m.in. do Rosji i Ukrainy.

Na tym jednak nie koniec planów inwestycyjnych Amcor w Polsce. Tuż obok otwartej właśnie fabryki powstaje już czwarty zakład koncernu w naszym kraju. Także produkowane będą w nim opakowania.

Czytaj więcej: Inwestycje 717