Amcor zbuduje w Polsce swoją czwartą fabrykę

Australijski potentat w branży opakowaniowej upodobał sobie Polskę. Chociaż nie skończył jeszcze budowy swojej trzeciej fabryki zlokalizowanej w naszym kraju, to już oficjalnie ogłosił, że niebawem rozpocznie wznoszenie czwartej.

W kolejnej już czwartej polskiej fabryce koncernu Amcor produkowane będą opakowania dla branży spożywczej. Koszt inwestycji to 40 mln euro. Zainstalowane w niej zostaną najnowsze na świecie maszyny do produkcji tego typu asortymentu. Nowy zakład powstanie na Smulsku tuż obok fabryki koncernu Gillette na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa zakładu potrwa przynajmniej rok.

W tej chwili Amcor wznosi już swoją fabrykę numer trzy w Polsce w Nowym Józefowie. Będzie ona produkować opakowania dla grupy PepsiCo, znanej między innymi z Pepsi-Coli oraz przekąsek Lays i Cheetos. Właśnie chipsy Lays, które powstają w zakładzie w Grodzisku Mazowieckim, pakowane będą w torebki z łódzkiej fabryki. Ale nie tylko. Amcor opakuje też inne przekąski, które potem trafią na rynki w Europie Centralnej i Wschodniej (m.in. Rosja, Ukraina, Polska. Fabryka ma zacząć swoją działalność na początku maja tego roku.

Amcor jest jednym z największych na świecie producentów opakowań. Centrala firmy jest w Melbourne w Australii. Na całym świecie firma zatrudnia 24 tys. pracowników, ma 217 fabryk w 34 krajach. Roczna sprzedaż to blisko 7 miliardów euro. W jego torebkach, puszkach czy pudełkach sprzedawane są m.in. jogurty Danone, papierosy Marlboro, czekolady Lindt czy piwo Carlsberg.

Czytaj więcej: Inwestycje 718