Amerplast otwiera drugi zakład produkcyjny w Polsce

Amerplast otwiera drugi zakład produkcyjny w Polsce
Dążąc do stałego rozwoju przedsiębiorstwa, skrócenia czasu realizacji zamówień i umocnienia pozycji lidera w segmencie opakowań dla przemysłu piekarniczego, Amerplast otwiera drugi zakład produkcyjny w Polsce. Nowy zakład podniesie obecne zdolności produkcyjne o ponad 25% w 2018 roku, co istotnie zwiększy elastyczność całego łańcucha dostaw.

Drugi zakład produkcyjny jest konieczny ze względu na szybki rozwój firmy w ciągu ostatnich lat oraz towarzyszący temu wzrost ilości zamówień i wielkości produkcji. Amerplast koncentruje się na budowaniu wiodącej pozycji w Europie w segmencie opakowań dla przemysłu piekarniczego poprzez skalę działalności oraz innowacje.

Nowa fabryka znajduje się w miejscowości Borki-Wyrki koło Siedlec, 164 km na wschód od Grodziska Mazowieckego. Mający dobre połączenie logistyczne zakład będzie filią istniejącej fabryki w Grodzisku. Nowy obiekt został dostosowany do potrzeb firmy, działów konwertingu, logistyki i zarządzania produkcją, spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny. Pierwsza linia została uruchomiona w grudniu 2017 roku.

Szybko rozwijająca się firma z nowymi innowacyjnymi produktami, nowymi klientami i większymi zamówieniami - stawia wysokie wymagania, jeśli chodzi o jak najkrótsze czasy realizacji zamówień i profesjonalną obsługę klienta. Te założenia muszą być bezwzględnie spełnione. Wraz z nowym zakładem podniesiemy zdolność produkcyjną o ponad 25% w 2018 roku, mając jednocześnie możliwość dalszego zwiększenia potencjału zgodnie z przewidywanym w przyszłości wzrostem", mówi Børge Kvamme, dyrektor generalny Amerplast. Dzięki temu możemy zagwarantować zdolność niezbędną do zapewnienia konkurencyjnego czasu realizacji każdemu klientowi we wszystkich okolicznościach, a także do wzmocnienia naszej silnej pozycji lidera w Europie w segmencie opakowań dla produktów piekarniczych oraz produkcji toreb higienicznych.

Firma Amerplast, założona w 1952 roku, jest jedną z największych w Europie drukarni fleksograficznych i konwerterów torebek do pakowania żywności oraz liderem innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań, produkując opakowania z folii do szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych zarówno w kategoriach spożywczych, jak i niespożywczych. Dzięki zakładom produkcyjnym w Finlandii i Polsce oraz biurom sprzedaży w Niemczech, Szwecji i Rosji, Amerplast zatrudnia około 450 osób i sprzedaje produkty klientom w ponad dwudziestu krajach.

Źródło: Amerplast