Ampacet inwestuje w obecność w Polsce

Ampacet inwestuje w obecność…
Firma Ampacet kontynuuje inwestycje w Polsce, zwiększając moce produkcyjne w zakresie kolorów o 40 proc.

Ampacet Europe to dobrze znana firma produkująca koncentraty barwiące. Własnie zwiększyłą swoje zdolności produkcyjne w fabryce w Warszawie uruchamiając przed końcem roku nową linię wytwórczą. Inwestycja ma na celu nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych, ale również poprawienie elastyczności w świadczeniu usług.

Realizacja tych celów będzie możliwa dzięki najnowocześniejszym dwuślimakowym liniom o wydajności 250 ton rocznie każda. Instalacje mają być przeznaczone do produkcji najwyższej jakości barwników, w tym kolorów z efektami specjalnymi. Wszystko według indywidualnych potrzeb klientów. - Inwestycja ta odzwierciedla nasze zaangażowanie w nieustanny rozwój lokalnej aktywności produkcyjnej i badawczej, co jednocześnie daje szansę na poprawę naszej efektywności w całym regionie - ocenia Bertrand van Marcke, Dyrektor Marketingu Ampacet Europe. - Te działania pozwalają nam w konsekwencji rozszerzyć gamę produktów utrzymując reputację w zakresie jakości. Wysoka jakość stała się niejako znakiem rozpoznawczym naszej firmy, co nieustannie staramy się potwierdzać i doskonalić.

Jednocześnie, oprócz inwestycji technologicznych, Ampacet wprowadza właśnie na rynek nowe produkty. To kompaundy matujące dla folii BOPP pod laminację oraz do folii opakowaniowych, oferujące wydłużony czas pracy linii. Kompoundy matujące z zasady generują osady na głowicy, co wymusza przestoje na czyszczenie. Dzięki udoskonaleniu receptur swoich kompaundów matujących, Ampacet umożliwił wydłużenie czasu pracy linii pomiędzy przerwami na czyszczenie głowicy o ok. 20 proc.

Ampacet