Ampacet prezentuje ekologiczne rozwiązania w dziedzinie masterbatchy

Ostatnio wprowadzony na rynek Blue Edge 78 (7600078-E) to kolejny dodatek przeznaczony do tworzywa sztucznego PET z recyklingu. Jest to wysoko wydajny masterbatch, który eliminuje niepożądany efekt żółtawo-brązowego „zabrudzenia” na poużytkowych materiałach PET i rozjaśnia butelkę, nadając jej lżejszy niebieskawy odcień i przejrzystszy, świeższy wygląd, co sprawia, że butelka jest bardziej atrakcyjna wizualnie dla klienta.

Masterbatche Odor Scavenger 1000258-E, Blue Edge 78 (7600078-E) oraz REC-O-BLACK 216 można stosować w połączeniu z naszym szerokim asortymentem dodatków przeciwutleniających i suszących, tak aby zoptymalizować wykorzystanie poużytkowych tworzyw sztucznych z recyklingu w wyrobach końcowych.

Ponadto firma Ampacet wprowadziła na rynek asortyment przyjaznych dla środowiska masterbatchy BIORANGE przeznaczonych do kompostowalnych tworzyw sztucznych pochodzenia biologicznego i zastosowań biodegradowalnych. Produkty z tego asortymentu są kompatybilne ze stosowaniem kompostowalnych polimerów, zgodnie z normą EN 13432 (norma dotycząca kompostowania), aby wspomagać ochronę środowiska przed zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi.

Masterbatche serii BIORANGE firmy Ampacet umożliwiają łączenie użyteczności tworzyw sztucznych (lekkość, odporność, względnie niskie koszty) z możliwością pełnego kompostowania całego wyrobu końcowego w zakładzie kompostowania przemysłowego.

Recykling konwencjonalnych tworzyw sztucznych, które często są zmieszane z odpadami organicznymi (żywność, mokry papier i płyny), jest trudny i niepraktyczny bez kosztownych procedur sortowania, oczyszczania i odkażania. Zamiast martwić się o recykling stosunkowo niewielkiej ilości tworzyw sztucznych, biodegradowalne wyroby końcowe wykonane z kompostowalnych polimerów oraz masterbatchy serii BIORANGE firmy Ampacet można mieszać z odpadami organicznymi, co umożliwia kompostowanie znacznie większej części odpadów stałych i czyni tę działalność opłacalną.

Podsumowując, ekologiczne rozwiązania w dziedzinie masterbatchy firmy Ampacet przyczyniają się do zmniejszenia zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi i wzmacniania zrównoważonego charakteru otoczenia.

Dodatkowe informacje na temat naszego asortymentu produktów można uzyskać, wysyłając e-mail na adres: marketing.europe@ampacet.com

Ampacet recykling


Źródło: Ampacet