Antalis Poland oferuje folie Vikuiti

Antalis Poland oferuje folie Vikuiti
Firma Antalis na dobre zacieśnia współpracę z przedsiębiorstwem 3M. Efektem tego jest m.in. pojawienie się w ofercie Antalis innowacyjnej folii Vikuiti właśnie spod znaku 3M.

Współpraca pomiędzy obydwiema firmami trwa od kilku miesięcy. Dotyczy dystrybuowania przez Antalis produktów 3M na terenie Polski. W piątek firma poinformowała o włączeniu do swojej oferty folii Vikuiti.

Sama technologia o nazwie Vikuiti pozwala na tworzenia ekranów o dowolnych kształtach i rozmiarach, a także na generowanie jasnego i ostrego obrazu w najwyższej rozdzielczości i to bez względu na kąt patrzenia oraz porę dnia - także przy intensywnym oświetleniu zewnętrznym.

Folia Vikuiti nadaje się do pokrycia wielkoformatowych powierzchni. Co ważne można wycinać w niej dowolne kształty, a każda przezroczysta powierzchnia może być dla niej ekranem. Opatentowana przez firmę 3M technologia sprawia, że obraz z rzutnika pada na przezroczystą powierzchnię zza ekranu.

Jej stosowanie pozwala na nieograniczone możliwości projekcji obrazu wewnątrz budynków lub w plenerze. Sprzedawana jest w rolkach i naklejana na powierzchnię na mokro. Potem można ją łatwo usunąć, nie niszcząc przy tym powierzchni, do której była przymocowana.


Do powstania tego rodzaju folii wykorzystano m.in. technologię mikroreplikacji, dzięki czemu składa się ona z setek warstw. Większą wydajność energetyczną i większą jasność obrazu uzyskuje się właśnie dzięki przejściu światła przez te liczne warstwy.

Folie są m.in. wykorzystywane w laptopach. Korzystają z niej użytkownicy, dla których jasność obrazu i zwiększona długość życia baterii są bardzo istotne np. w podróży.

Folie Vikuiti wykonywane są w głównej mierze z poliwęglanu (PC) oraz politereftalanu etylenowego (PET).

Ich zastosowanie w telewizorach LCD i monitorach umożliwia podniesienie jasności i kontrastu obrazu. Folie Vikuiti w niektórych swoich produktach stosuje m.in. Samsung oraz NEC.

Antalis, to największy europejski dystrybutor B2B materiałów służących do komunikacji wizualnej. Koncern, z przychodami rocznymi na poziomie 2,3 miliarda euro, zajmuje czwartą pozycję na światowej liście dystrybutorów. W naszym kraju jest liderem w dystrybucji papieru. Zatrudnia tu 180 pracowników obsługujących 8 tys. klientów.

Z kolei amerykańska firma 3M działa w Polsce od 1991 r. Posiada trzy biura regionalne. Łącznie gwarantuje pracę ponad 500 osobom. Rocznie sprzedaje 10 tys. produktów. W ub. roku wartość sprzedaży, łącznie z eksportem, ale bez sprzedaży wewnątrzkoroporacyjnej, wyniosła 368,4 mln zł. W swojej ofercie produktowej posiada m.in. folie okienne i samochodowe.

Czytaj więcej: Folia 292

brak
 

Papiery dla poligrafii, papiery dla biur, płyty i materiały VisCom, papiery ozdobne, materiały opakowaniowe, tworzywa sztuczne

Polska
brak
 

Producent m.in. folii samochodowych i okienych

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże