Arburg na Plastpol 2018: Zastosowania optyczne i przetwórstwo ciekłego silikonu

Arburg na Plastpol 2018: Zastosowania… Podczas targów Plastpol, które odbędą się w Kielcach między 22 a 25 maja 2018, firma Arburg zaprezentuje w hali E, na stanowisku E30, automatyczną wtryskarkę Allrounder z serii elektrycznej Golden Electric. Hydrauliczna wtryskarka dwukomponentowa Allrounder w wersji z ciekłym silikonem umożliwia produkcję skrobaczki do lodu w formie łączenia tworzyw twardych i miękkich.

Wysoka jakość w Polsce

- Od ponad 25 lat oferujemy firmom zajmującym się przetwórstwem tworzyw sztucznych w Polsce wydajną technologię maszynową i znakomity serwis oraz sprawdzamy się jako niezawodny i kompetentny partner na rynku - podkreśla dr Sławomir Śniady, członek zarządu firmy Arburg Polska Sp. z o o.

- Z uwagi na fakt, że nasi klienci wykazują wzmożone zainteresowanie wydajnymi maszynami elektrycznymi i automatyzacją, prezentujemy w tym roku naszą znakomitą wtryskarkę Allrounder Golden Electric, wyposażoną w manipulator Multift. Hydrauliczna wtryskarka dwukomponentowa Allrounder, która przetwarza ciekły silikon i termoplast, to idealny dowód na wielostronność i różnorodność zastosowania naszych modułowych wtryskarek

Wydajność: Allrounder Golden Electric

Podczas targów Plastpol 2018 wtryskarka Allrounder 570 E Golden Electric o sile zamykania 2000 kN i czasie cyklu trwającym około 45 s wyprodukuje lupę z PC o wadze 22 g. O wysoką jakość optycznego elementu zadba dynamiczne termostatowanie narzędzia. Gniazdo formy wtryskowej jest podgrzewane przed wtryskiem a następnie chłodzone po wypełnieniu tworzywem. Manipulator liniowy Multilift Select odbiera delikatnie wypraski z narzędzia i umieszcza je na transporterze taśmowym.

Arburg Allrounder 570E

Wysokie wymagania: zastosowanie dwukomponentowe

Hydrauliczna wtryskarka dwukomponentowa Allrounder 570 S o sile zamykania 2200 kN - jako narzędzie przeznaczone do prezentacji targowych – produkuje skrobaczkę do lodu z łączeniem tworzyw twardych i miękkich. W pierwszej kolejności za pomocą poziomo umieszczonej jednostki wtryskowej następuje wytworzenie wypraski wstępnej o rozmiarze 400 z PA.

Serwoelektryczny zespół indeksowy obraca narzędzie 1+1 firmy Polarform o 180 stopni. W tej pozycji pionowa jednostka wtryskowa o rozmiarze 170 przeprowadza bezwylewkowe dotryskiwanie krawędzi uszczelniającej z ciekłego silikonu (LSR) za pomocą dyszy iglicowej. W ten sposób można zrezygnować z procesu automatyzacji.

Podczas tego procesu stosuje się instalację dozującą ciekłe silikony firmy 2KM. Czas cyklu wynosi około 60 sekund, a masa wypraski wynosi 62 g.

Źródło: Arburg

Czytaj więcej:
Targi 1170

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233