Atus Group & Meyer razem dla PCR w opakowaniach

Atus Group & Meyer razem dla…

Opakowania tworzone z PCR muszą spełniać coraz więcej kryteriów, żeby sprostać oczekiwaniom rynkowym, głównie w zakresie sortowania przemiałów według wybarwienia. Dlatego firma Atus Group nawiązała partnerstwo z firmą Meyer. Co wyniknęło z takiej synergicznej współpracy między liderami innowacji?

Atus Group i Meyer. Synonimy jakości i nowatorskiego podejścia  

Podobieństwa też się przyciągają. Zwłaszcza jeśli mówimy o dwóch przedsiębiorstwach, które odważnie wyznaczają trendy w swoich sektorach. Z wizją i przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć.

Atus Group to największy recykler opakowań HDPE w Polsce, działający na rynku już od ponad 20 lat. Firma wytwarza gotowe rozwiązania dla branży budowlanej, jak i własne regranulaty na potrzeby swoich klientów, działających w aplikacjach rozdmuchowych, wtryskowych i wytłaczania. Ich misją jest bycie liderem jakości specjalistycznych produktów z recyklingu (PCR) dla branży opakowaniowej i przemysłowej. Marka stawia na rozwój technologiczny, ekologię i zaawansowany park maszynowy.

A to ostatnie powiększyło się w ubiegłym półroczu o kolejny jakościowy sprzęt. Tym razem produkcji firmy Meyer, czyli producenta najwyższej technologii sortowników optycznych oraz urządzeń do kontroli rentgenowskiej X-Ray. Specjaliści Atus Group szczególny potencjał dostrzegli w sortowniku optycznym CG.P Sorter, produkowanym przez Meyer.

- Po wykonaniu kilku technologicznych testów w naszym Centrum Testowym okazało się, że zastosowane w naszych urządzeniach systemy wizyjne pracujące w pełnym zakresie RGB, szerokopasmowe oświetlenie LED oraz opatentowane systemy odrzutu defektów Maglev 3.0 i Target Positioning 3.0, umożliwiły uzyskanie dla firmy Atus Group najbardziej zadowalających wyników separacji kolorystycznej przemiałów HDPE PCR, spośród rozwiązań istniejących na rynku polskim i europejskim - komentuje Piotr Okoń, Sales & Business Development Manager firmy Meyer Europe.

Firmie Atus Group zależało na precyzyjnym wykrywaniu koloru i sortowaniu płatków HDPE, a co za tym idzie, uzupełnieniu swojej oferty o rozdmuchowe regranulaty PCR w kolorze białym oraz transparentnym. Urządzenie spełnia te założenia z naddatkiem, zarówno pod względem jakości sortowania, jak i uzysku końcowych frakcji materiałowych oraz samą wydajność procesu.

- Jesteśmy usatysfakcjonowani działaniem maszyny Meyer CG - optycznego sortownika kolorystycznego. To urządzenie spełniło nasze oczekiwania w zakresie procesu separacji kolorystycznej przemiałów PCR, co pozwoliło nam na recykling większej ilości odpadów HDPE, z mniejszą utratą produktu przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej, najwyższej jakości produkcji. Jesteśmy teraz zdolni dostarczać regranulaty PCR najwyższej klasy, których gatunek spełnia wymagania wielu naszych klientów -  twierdzi Jakub Barnaś, właściciel i dyrektor zakładu Atus Group.

Znaczenie sortera optycznego w przetwarzaniu surowca  

Na dzisiejszym rynku szczególnie liczy się technologia, w jakiej przetwarza się surowiec, tymczasem to właśnie separacja kolorów jest bardzo często wykorzystywana podczas recyklingu tworzyw sztucznych. Klient biznesowy będzie oczekiwać nie tylko surowca kolorowego, ale również płatków białych czy transparentnych. A regranulaty w różnych kolorach mogą dziś być tworzone bez użycia barwników.

Ale w jaki sposób przeprowadzać sortowanie, które będzie najbardziej wydajne? Odpowiedzią jest właśnie Meyer CG.P sorter optyczny, który pozwala na przesortowanie materiału z tworzyw sztucznych i podzielenie go na różne kolory, do uzyskania finalnego produktu o żądanym wybarwieniu. W dodatku z wydajnością sortowania do 10 ton materiału wejściowego na godzinę.

Jednak na tym możliwości maszyny się nie kończą. Sorter oferuje bowiem możliwość regulowania natężenia źródła światła LED, co pozwala na łatwą identyfikację nawet subtelnej różnicy kolorów.


gran1    gran2
Sortowanie optyczne, sortowanie polimerowe
 

Sortowanie optyczne, sortowanie polimerowe, sortownik MEYER, sorter, sortowanie kolorystyczne, separacja optyczna

Słowacja

Reportaże

Forum