Atus Group & Meyer razem dla PCR w opakowaniach

Współpraca, która przyniosła konkretne rezultaty

Podjęta pół roku temu współpraca między markami Atus Group i Meyer obejmowała prace koncepcyjne, wdrożeniowe, montażowe, programistyczne i szkoleniowe w zakresie włączania nowego sortera do dotychczasowych procesów.

Rezultatem jest to, że Meyer zrealizował kolejny innowacyjny projekt, a firma Atus Group poprawiła jakość produkcji postkonsumenckich przemiałów z odpadów HDPE, poszerzając zakres swojej działalności o regranulat transparentny i regranulat biały (oczywiście poza miksem innych barw). Czyli to, czego oczekują dzisiejsi klienci.  


meyer

Meyer Europe reprezentuje jednego z czołowych producentów sortowników optycznych na świecie. Meyer posiada w swoim portfolio urządzenia do separacji optycznej (kolorystycznej oraz polimerowej) różnych tworzyw sztucznych (m. in. PET, HDPE, PP, PVC, etc.), metali żelaznych i nieżelaznych oraz wielu innych, nawet najbardziej nietypowych materiałów, które wymagają specjalistycznej poprawy jakości produktu finalnego. Z początkiem 2023 roku firma Meyer wprowadziła na rynek 3 generację kamer do sortowania polimerowego tworzyw sztucznych (PET,  PE/PP i inne). Dzięki nowym rozwiązaniom redukcja trudno wykrywalnych dotychczas zanieczyszczeń typu PC, PET-G, PVC, TRITAN, ABS, PS, PA i wielu innych, jest dużo łatwiejsza. Klienci zainteresowani rozwijaniem swojego biznesu mają możliwość wykonania próby na własnym materiale w Centrum Testowym Meyer Europe w Michałowicach pod Warszawą.

Atus Group to firma, działająca w Polsce i na wielu zagranicznych rynkach, będąca największym recyklerem opakowań HDPE w Polsce. Przetwarzają około 25 tysięcy ton tworzyw sztucznych rocznie. Przedsiębiorstwo znajduje się w czołówce  producentów regranulatu w Europie. Jednym z głównych wyróżników Atus Group jest kompleksowe operowanie procesami na każdym etapie: od zebrania surowca HDPE, przez selekcję, przetwórstwo, magazynowanie, po pakowanie i wysyłkę. Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym i działem R&D, stawiając na innowacyjne rozwiązania dla branży produkcyjnej mając za cel odpowiedzialne, zrównoważone wytwarzanie.

Chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat technologii oferowanych przez marki Atus Group i Meyer?

W takim razie zachęcamy do uczestnictwa w targach Plastpol w Kielcach (23-26 maja 2023), gdzie będą one miały swoje stanowiska - Atus Group D-20 i Meyer D-104.