Awaria w fabryce Ergis - Eurofilms w Wąbrzeźnie

Awaria w zakładach Ergis-Eurofilms w Wąbrzeźnie. W jej wyniku GPW zawiesiła wczoraj do końca sesji notowania akcji spółki.

Do zdarzenia doszło w czwartek w południe. Wtedy to nastąpiła awaria transformatora połączona z jego wybuchem. Popsuty transformator, kilka minut po godzinie 13 próbowali naprawić trzej elektrycy. Niestety jednak zmagający się z problemem mężczyźni zostali porażeni łukiem elektrycznym. Na jednym z nich zapaliła się odzież. Z pomocą ruszyli mu dwaj pozostali koledzy po fachu, ale również i oni zostali poparzeni. Wszystkich trzech elektryków przewieziono do szpitala.

Jak poinformowała spółka w komunikacie awaria może spowodować kilkunastodniową przerwę w procesie produkcyjnym Spółki, co może mieć wpływ na wyniki finansowe września.

Na asortyment wąbrzeskiej fabryki składają się m.in. wyroby dla budownictwa, folie techniczne, folie biurowe, folie okleinowe, granulaty.

Ergis-Eurofilms jest obecnie największym na krajowym rynku producentem wyrobów z PVC: folii izolacyjnych, farmaceutycznych, biurowych, opakowaniowych, technicznych, dachowych, folii termokurczliwej PVC, granulatów, paneli. Jest również wiodącym producentem folii stretch PE i dystrybutorem folii BOPP.

W pierwszych dwóch kwartałach tego roku przychody ze sprzedaży spółki osiągnęły wartość 293,55 mln zł, czyli były o ok. 56 proc. wyższe niż w tym samym okresie 2007 r. Z kolei zysk netto w tym okresie wyniósł 8,28 mln zł i był wyższy o ponad 23 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Grupa zamówiła też maszynę drukarską fleksograficzną do spółki zależnej Flexergis, rozpoczynając tym samym realizację inwestycji w nową linię produkcyjną do druku opakowań elastycznych w technice fleksograficznej.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363

brak
 

Opakowania do żywności (laminaty wielowarstwowe, folie i laminaty barierowe na bazie PET i PVC), opakowania przemysłowe (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET)

Polska