Azjatyckie wtryskarki na K2007


Dla porównania w serii SD, we wtryskarce o sile zamknięcia 300 ton, prędkość wtrysku wynosi 241 - 310, 280 – 359, 321 – 412 cm sześć na sekundę. We wtryskarce o tej samej sile zamknięcia, ale w serii SD II prędkość wtrysku osiąga poziom 300 – 386, 348 – 448, 400 – 513 m sześć na sekundę.

Co ważne, seria wtryskarek SD-II, która została zaprojektowana na komponentach importowanych z USA, Włoch, Niemiec i Japonii uzyskała europejski certyfikat jakości CE oraz certyfikat ISO – 9001.

Na tych dwóch seriach nie kończyła się oczywiście targowa prezentacja Jon Wai.

Tajwański koncern zademonstrował też wtryskarki CF o sile zwarcia 650 - 6000 ton. Posiadają one duży rozstaw między kolumnami, podwójny pięciopunktowy układ zamykania oraz wzmocnione płyty. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko deformacji mechanizmu kolanowego. Wtryskarki CF znane są z wysokiej sztywności i stabilności konstrukcji. Ich niska zabudowa ułatwia dostęp do wszystkich elementów maszyny. Wtryskarki idealnie nadają się do przemysłu motoryzacyjnego, opakowaniowego oraz AGD.

Firma Jon Wai na targach K2007


Niezwykle ciekawie prezentowały się też maszyny z uznanej już na świecie serii HP o sile zwarcia 50 - 450 ton. Ich głównym przeznaczeniem jest praca na potrzeby przemysłu elektronicznego i elektrotechnicznego. Posiadają precyzyjne mechanizmy zamykające i dokładną regulację parametrów nastawczych procesu wtrysku. Ich moduł wtryskowy został zaprojektowany specjalnie po to, aby osiągać stabilność i dokładność procesu wytrysku i uplastycznienia.

Układ zamykania wyposażony jest w tuleje ślizgowe bez konieczności ich smarowania. Co szczególnie ważne w odniesieniu do tych wtryskarek, to fakt, że uzyskiwania ciśnienia wtrysku na poziomie 3000 kg/cm kw. oraz zainstalowania obwodu ciśnienia akumulatora, pozwalającego na uzyskanie prędkości wtrysku 700 mm/sek.

Koncern Jon Wai istnieje od 1971 r. Osiągnięty poziom technologii, przynajmniej w ocenie jego przedstawicieli, gwarantuje mu możliwość skutecznej rywalizacji z europejskimi potentatami, takimi jak Battenfeld, Arburg, Demag.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Targi 809

brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie,

Polska