BASF Polska z nowym prezesem

BASF Polska z nowym prezesem
Zmiana na szczytach władzy w BASF Polska. Piastujący tę funkcję od 2008 r. Michael Hepp wraca do centrali koncernu w Ludwigshafen w Niemczech. Na jego miejsce z dniem 1 maja oddelegowany zostanie Dirk Elvermann.

Przez ostatnie dwa i pół roku Elvermann pełnił funkcję wiceprezesa ds. prawnych i podatkowych Regionu Azji i Pacyfiku w BASF East Asia RHQ Ltd. w Hongkongu. Jest pracownikiem koncernu od 2003 r. Posiada doktorat w dziedzinie prawa i ekonomii. Ma 40 lat.

Przedstawicielstwo BASF działa w Polsce od 1992 r. Obecnie firma zatrudnia w naszym kraju ok. 280 pracowników, a w 2011 r. jej obroty wyniosły tu 685 mln euro. Na rynku polskim BASF sprzedaje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, lakiery oraz produkty chemii budowlanej. W Polsce działają trzy zakłady produkcyjne: dwa w Śremie (systemy poliuretanowe, produkty chemii budowlanej) i jeden w Myślenicach (domieszki do betonu). W 2012 r. firma BASF prowadzi w polskich mediach kampanię wizerunkową pod hasłem: „Tworzymy chemię”.

Dirk Elvermann


Czytaj więcej: Ludzie i firmy 362

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska