BASF: nowe opakowanie z tworzyw

BASF: nowe opakowanie z tworzyw
Nowe opakowanie BASF chroni wielkocząsteczkowe proszki przed utlenieniem.

Opracowana przez BASF nowa folia z tworzywa sztucznego ma za zadanie lepszą niż dotychczas ochronę wielkocząsteczkowych proszków marki Luvitec przed przenikaniem tlenu z powietrza. Luvitec (poliwinylopirolidon, PVP) jest ważnym składnikiem do produkcji specjalistycznych membran i substancji klejących.

- Dzięki nowemu opakowaniu możemy zagwarantować naszym klientom jeszcze wyższą i przede wszystkim trwałą jakość produktów. Stała jakość i czystość produktów jest szczególnie ważna w branży membran – wyjaśnia Markus Lohscheidt z BASF.

Dzięki nowemu opakowaniu z alkoholu etylowinylowego (EVOH) wielkocząsteczkowe proszki PVP są zabezpieczone przed utlenianiem. Folię z EVOH można optymalnie zgrzać. Poza tym charakteryzuje się ona niezrównaną trwałością chemiczną, jest szczególnie odporna na rozciąganie i nieprzepuszczalna dla gazów i cieczy. Pozwala to zachować wszelkie odpowiednie właściwości produktów – i to przez lata. BASF gwarantuje dzięki niej trzyletnią trwałość wielkocząsteczkowych proszków.

Specjalistyczne membrany z tworzywa sztucznego są przydatne wszędzie tam, gdzie substancje muszą zostać od siebie oddzielone lub oczyszczone w sposób bezpieczny, bez stosowania ciepła lub chemikaliów. Tak zwane membrany ultrafiltracyjne pozwalają np. oczyścić wodę pitną z bakterii i wirusów. Podczas dializy umożliwiają wypłukanie substancji szkodliwych z ludzkiej krwi. Dzięki użyciu preparatu Luvitec w procesie produkcji membrany powstają w niej tysiące mikroskopijnych porów i kanalików, potrzebnych do odpowiedniego oddzielania substancji.

Czytaj więcej: Opakowania 1104 Folia 292

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska