BASF przejmuje nową technologię produkcji poliizobutylenu

BASF przejmuje nową technologię…
Koncerny BASF i Lanxess zawarły porozumienie w sprawie kupna przez BASF praw do produkcji poliizobutylenu o wysokiej masie cząsteczkowej (HM PIB). Firma Lanxess będzie produkować polimer na rzecz BASF przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii za pomocą istniejącej instalacji, zaś produkt będzie sprzedawany przez BASF pod handlową nazwą Oppanol. Strony porozumienia nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji.

- Zakupiona technologia pozwoli firmie BASF na rozwój odpowiadający rozwojowi partnerów handlowych - powiedział Martin Widmann z firmy BASF. - Zawarta transakcja wzmocni bezpieczeństwo dostaw HM PIB oraz stanowi podstawę dla długoterminowego zrównoważonego wzrostu w oparciu o produkty przeznaczone dla szerokiego kręgu odbiorców. Obecnie naszym celem jest płynne przejście do produkcji opartej na nowo opracowanej technologii wytwarzania HM PIB.

Transakcja między BASF i Lanxess dotyczy jedynie PIB o wysokiej masie cząsteczkowej (HM PIB). Bez zmian pozostaje produkcja pozostałych odmian PIB wytwarzanych przez BASF - MM PIB oraz HR PIB.

BASF posiada ponad 75-letnie doświadczenie w produkcji poliizobutylenu i posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz różnych odmian substancji o różnej masie cząsteczkowej. Poliizobutylen wykorzystywany jest m.in. w produkcji wykładzin, uszczelek, klejów, izolatorów czy gumy do żucia.

Czytaj więcej: Polimery 103 Rynek 850

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

andrzej.urbanski@itee.rad andrzej.urbanski@itee.rad
*.110.206.33

Wysłany: 2017-02-20 13:50:24

Szanowni Państwo, Artykuł bardzo ciekawy, ale interesują mnie produkty PIB którymi chcę zagęszczać oleje smarowe. Z poważaniem A. Urbański