BASF rozpoczyna realizację inteligentnego projektu w Chinach

BASF rozpoczyna realizację…

Koncern BASF oficjalnie przystąpił do realizacji inteligentnego projektu według koncepcji Verbund w Zhanjiang w chińskiej prowincji Guangdong, rozpoczynając budowę pierwszych zakładów. To kamień milowy projektu inwestycyjnego BASF o wartości 10 miliardów USD zapowiedzianego w lipcu 2018 r. Pierwsze zakłady mają produkować tworzywa konstrukcyjne i termoplastyczne elastomery poliuretanowe (TPU) w celu zaspokojenia rosnących potrzeb rozmaitych gałęzi przemysłu rozwijających się na rynku południowych Chin i całej Azji.

-  Cieszymy się, widząc postępy naszego ogromnego projektu inwestycyjnego w Chinach - powiedział dr Martin Brudermüller, prezes Zarządu Spółki BASF SE. - Pragniemy wspierać rozwój naszych klientów w południowych Chinach dzięki innowacyjnym produktom i zrównoważonym rozwiązaniom.

- Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cyfrowych oraz zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa nowy obiekt działający zgodnie z koncepcją Verbund będzie wzorem do naśladowania w zakresie zrównoważonej produkcji. Tym samym przyczyni się do rozwoju gospodarki obiegowej w Chinach - dodał Brudermüller.

- Zhanjiang to idealna lokalizacja dla BASF, która jeszcze bardziej wzmocni naszą lokalną produkcję w Chinach - powiedział dr Stephan Kothrade, prezes Asia Pacific Functions, prezes i przewodniczący zarządu BASF Greater China. - Inteligentny obiekt działający zgodnie z koncepcją Verbund stworzy solidne podwaliny dla światowej klasy klastra przemysłowego w Zhanjiang i ustanowi silniejsze powiązania biznesowe między południowymi Chinami a innymi krajami azjatyckimi.

Do 2022 r. nowa fabryka mieszanin tworzyw konstrukcyjnych w Chinach ma dostarczać dodatkowe 60 000 ton metrycznych rocznie, co ma zwiększyć całkowitą zdolność produkcyjną BASF w tym zakresie w Azji i Pacyfiku do 290 000 ton metrycznych rocznie. Nowe moce produkcyjne umożliwią firmie BASF w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania klientów, szczególnie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej oraz w sektorze nowych pojazdów energetycznych (NEV).

BASF planuje wdrożenie w obiekcie kompleksowej koncepcji inteligentnej produkcji - Verbund - w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Nowy obiekt będzie wyposażony w system zautomatyzowanego pakowania, zaawansowane systemy sterowania oraz pojazdy sterowane automatycznie.

Dzięki obiektowi w Zhanjiang działającemu według koncepcji Verbund BASF przyczyni się również do rozwoju społeczności lokalnej. Firma tworzy strategiczne partnerstwa z lokalnymi instytucjami technicznymi w celu rozwijania młodych talentów technicznych.

Oficjalnie powołano do życia spółkę zależną BASF Integrated Site (Guangdong) Co. Ltd, będącą w całości własnością BASF. Podmiot ten ma nadzorować funkcjonowanie nowego obiektu według koncepcji Verbund, podkreślając zaangażowanie BASF na rynku chińskim.

W lipcu 2018 r. w Berlinie firma BASF podpisała z rządem prowincji Guangdong pierwszy protokół ustaleń dotyczących obiektu działającego zgodnie z koncepcją Verbund. W styczniu 2019 r. firma podpisała umowę ramową określającą dalsze szczegóły planu. Obiekt w Guangdong funkcjonujący według koncepcji Verbund ma być największą inwestycją firmy BASF, szacowaną na kwotę do 10 miliardów USD po zakończeniu budowy. Jego eksploatacja leży w wyłącznej gestii BASF. Zintegrowany łańcuch wartości zespoli różne zakłady, począwszy od tych produkujących podstawowe chemikalia, a skończywszy na tych, które zajmują się wyrobami i rozwiązaniami bardziej zorientowanymi na konsumenta, obsługując sektory rozwijające się, takie jak dobra konsumpcyjne czy transport. Obiekt ten ma być trzecim co do wielkości obiektem BASF na świecie, po zakładach w Ludwigshafen (Niemcy) i Antwerpii (Belgia). Oczekuje się, że pierwszy zakład produkujący mieszaniny tworzyw konstrukcyjnych będzie gotowy do 2022 r., zaś cały obiekt działający zgodnie z koncepcją Verbund ma zostać ukończony do 2030 r.

basf
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska

Reportaże

Forum