BASF uruchomił linię testową do koekstruzji folii

BASF uruchomił linię testową do koekstruzji folii
BASF uruchomił w Ludwigshafen linię koekstruzji poliamidów do wyrobu folii opakowaniowej i technicznej. Ma ona służyć poszukiwaniu nowych zastosowań dla produkowanych przez BASF poliamidów z rodziny Ultramid. Co ciekawe, w proces udoskonalania tworzywa mają być zaangażowani również odbiorcy, których firma zaprasza do udziału w testach.

Linia może produkować nawet 7-wartwowe folie w technologii rozdmuchu bądź wylewania. Urządzenie wytłacza symetryczne lub asymetryczne folie o grubości od 20 do 250 µm oraz szerokości do 750 mm z prędkością do 50 metrów na minutę. Folie rozdmuchiwane mogą być chłodzone powietrzem, a jeśli zachodzi taka potrzeba - także wodą. Folie wylewane są chłodzone na urządzeniu chill roll utrzymującym temperaturę między 20 a 130 st. C. Rozmiar i zmienna konfiguracja maszyny pozwalają na odtworzenie prawdziwych warunków produkcji. Linia dobrze się nadaje do sprawdzenia właściwości produktów oraz testowania nowych wyrobów.

Użycie tworzywa Ultramid - jak zapewniają przedstawiciele BASF - oznacza mniejsze zużycie materiału w produkcji opakowań elastycznych. Jednocześnie folia zapewnia odpowiednią ochronę produktu i przedłuża czas, w jakim może on przebywać na sklepowej półce.

- Ultramid to tworzywo pozwalające na opracowywanie coraz bardziej przemyślanych wyrobów foliowych - mówi Hermann Althoff z firmy BASF. - Nowe linia do koekstuzji pozwoli nam na znalezienie dla tego materiału nowych zastosowań, które spełnią oczekiwania naszych klientów.

BASF od ponad 60 lat produkuje wyroby poliamidowe używane m.in. w produkcji folii. W ofercie firmy znajdują się tworzywa Ultramid B (PA6), Ultramid C (PA6/6.6 kopolimer) i Ultramid A (PA6.6).

Ultramid


Czytaj więcej: Poliamid (PA) 116Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże